Milik s dva pogotka vratio Napoli na pobjedničke staze, Juventus arhivirao Bolognu

Marjan Kreševac • subota, 19.10.2019.

U kasnijem terminu odigrana su dva susreta Serie A, Napoli je na domaćem terenu na krilima Arkadiusza Milika svladao Veronu dok je Juventus ugostio Bolognu i slavio rezultatom 2:1 te povećao prednost ispred drugoplasiranog Intera na četiri boda...

Napoli - Verona 2:0

Napoli je bio u rezultatskoj krizi prije reprezentativne stanke, u susretima protiv Torina i Genka nisu uspjeli postići pogodak i pobjeda protiv Verone bila je imperativ. Zahvaljujući nadahnutom Arkadiuszu Miliku koji je postigao po jedan pogodak u svakom poluvremenu Napoli je upisao tri boda i zahvaljujući remiju Atalante smanjio zaostatak do trećeg mjesta na samo jedan bod.

Na San Paolu prva prilika pripala je domaćima. U osmoj minuti Allan je pucao s ruba šesnaesterca, ali dosta traljavo tako da je Marco Silvestri obranio njegov pokušaj. Pet minuta kasnije, točnije u 13. minuti nakon ubačaja iz kuta glavom je pokušao Giovanni Di Lorenzo, ali bez siline u pokušaju i ova lopta postaje lak plijen gostujućeg vratara.

Gosti svoje napadačke ambicije pokazuju u 18. minuti kada je Darko Lazović u slalomu prošao kroz Napolijevu obranu i naciljao donji lijevi kut, ali nije imao sreće, Meret je sjajno reagirao i sačuvao svoju mrežu. Nakon ove prilike igra se razvodnila, obje momčadi grupirale su se oko sredine terenai bezidejno vrtjele loptu s jedne na drugu stranu.

Kada je izgledalo da će se takva letargija protegnuti sve do poluvremena u 37. minuti ukazao se Milik, Ruiz je s lijeve strane kaznenog prostora poslao jedan prizemni centaršut u peterac, Milik se izborio za poziciju ispred gostujućeg braniča i staloženo poslao loptu u mrežu. Mogli su igrači Napolija na odmor i s dva pogotka prednosti, ali bombetina Amina Younesa minutu prije kraja poluvremena fijuknula je pored okvira gola.

Znali su domaći da moraju postići još jedan pogodak žele li mirno dočekati kraj utakmice. Pokušavali su Insigne, Manolas još jednom Younes, ali lopta nikako nije htjela u mrežu. Nije htjela sve do 67. minute, Insignie je iz slobodnog udarca uputio centaršut na prvu vratnicu gdje je Milik još jednom prvi na lopti i nogom zabija za toliko željenih 2:0.

S ova tri boda Napoli se našao u zaostatku od samo jednog boda za trećeplasiranom Atalantom dok je Verona našeg trenera Ivana Jurića zasjela na 13. mjesto s devet bodova na kontu i samo tri boda više od Leccea koji se nalazi u zoni ispadanja. U sljedećem kolu Napoli gostuje kod Spala dok Verona dočekuje Sassuolo.

Juventus - Bologna 2:1

U drugom susretu Juventus je ugostio Bolognu. Od prvog sučevog zvižduka domaći su zagospodarili terenom, imali loptu u svojim nogama i dali sve od sebe da što prije dođu do pogotka i otklone sve eventualne sumnje tko je taj koji će slaviti u večerašnjem dvoboju. Takav pristup isplatio se nogometašima Juventusa već u 19. minuti susreta.

Sve u svoje ruke odlučio je preuzeti Cristiano Ronaldo, sjajnim driblinzima oslobodio se nekoliko igrača, ušao u kazneni prostor i malo iskosa s desne strane probio gostujućeg vratara udarcem nogom na prvu stativu. Zaista sjajna partitura portugalskog velemajstora. Bologna je bila načeta i svi na Dele Alpiju očekivali su da njihovi puleni dokrajče goste.

Ali negdje se pogriješilo u računici. Bologna nije dugo bila u šoku nakon primljenog pogotka, u 26. minuti gosti su izveli slobodan udarac s desne strane, Ibrahima Mbaye glavom je proslijedio loptu na lijevu stranu šesnaesterca. Danillo je sam kao duh, smiruje loptu prsima i prekrasnim udarcem para malu mrežicu Gianluigija Buffona.

Šok i nevjerica proširili su se među domaćim navijačima. Mogli su gosti još malo produbiti taj osjećaj, ali Riccardo Orsolini bio je zamalo neprecizan iz slobodnog udarca u 31. minuti, njegov pokušaj fijuknuo je nekoliko centimetara iznad prečke. I Juventus je imao svoje prilike do kraja poluvremena, a najbliži pogotku bio je Miralem Pjanić iz slobodnjaka, ali božica Fortuna okrenula mu je leđa, udarac je otišao za malo iznad prečke.

Pritiskali su domaći, željeli su se vratiti u vodstvo koje bi im osiguralo tri boda i privremeni odmak od četiri boda ispred drugoplasiranog Intera, ali koliko god igrači uložili truda i želje rezultat na semaforu nikako se nije mijenjao. Nije se mijenjao do 54. minute kada je nakon odbijanca lopta u šesnaestercu došla do Pjanića koji ovaj puta ne griješi i posprema je u mrežu.

Pogodak je dao dodatni motiv Juventusovim nogometašima koji su se razletjeli po terenu i prijetili sa svih strana, najbliži pogotku bili su Gonzalo Higuain u 64. i 75. minuti te Ronaldo u 81. minuti. Zavrijedili su domaći još jedan pogodak, ali na žalost navijača on do kraja susreta nije stigao. Juventus je s ova tri boda odmaknuo Interu na četiri dok je Bologna ostala na desetom mjestu s devet bodova na kontu.

U sljedećem kolu Juventus ide na noge Lecceu dok Bologna dočekuje Sampdoriju. Od hrvatskih vedeta Mario Mandžukić nije niti u treningu s prvom momčadi dok je Marko Pjaca na listi ozlijeđenih.