Tudor stigao do vrijedne pobjede nad Torinom, Kalinić ozlijeđen u remiju Rome

Marjan Kreševac • nedjelja, 20.10.2019.

U popodnevnom terminu Serie A odigrana su tri susreta. Udinese našeg Igora Tudora ugostio je momčad Torina i stigao do vrijedne minimalne pobjede koja ga je gurnula na deseto mjesto u prvenstvu, Claudio Ranieri na klupi Sampdorije ugostio je svoju voljenu Romu i uzeo joj bod u utakmici bez pogodaka dok je SPAL nastavio svoj crni niz na gostovanjima porazom 2:0 od Cagliarija...

Cagliari - SPAL 2:0

Cagliari se u domaćem ogledu sa SPAL-om nadao povratku na pobjedničke staze, a za to je imao i više nego dobru priliku, gosti naime niti na jednoj gostujućoj utakmici nisu uspjeli postići pogodak, a samim time nisu osvojili niti bod na ovosezonskim gostovanjima. Da će se crni niz SPAL-a nastaviti i na Sardegna Areni dalo se naslutiti već nakon devet minuta susreta.

Iako je SPAL bolje ušao u susret, imao više od igre ipak su domaći bili ti koji su poveli. Igrala se deveta minuta kada je domaća momčad izvela slobodan udarac s lijeve strane, ubačaj u kazneni prostor obrana gostiju izbacila je na nekih 25 metara od gola točno na noge Radje Nainggolana. Nainggolan nije bio zabrinut udaljenošću od gola i odapeo je fantastičan udarac koji je odsjeo u lijevim rašljama.

Nakon pogotka Cagliari se primirio i ponovno prepustio inicijativu gostima, umalo ih je to koštalo u 30. minuti susreta kada je nakon ubačaja iz kuta Jasmin Kurtić najviše skočio i glavom naciljao donji desni kut, ali Robin Olsen mu sjajno brani. S minimalnim vodstvom otišlo se na odmor, a nakon njega gotovo ista slika na terenu, SPAL ima više od igre, a Cagliari zabija.

Drugi pogodak domaćih nogometaša stigao je u 67. minuti, Paolo Farago je pokupio odbijenu loptu i s ruba šesnaesterca uputio udarac koji ulazi u donji lijevi kut. Etrit Berisha nije mogao sačuvati svoju mrežu. Bio je to ujedno i posljednji pogodak na susretu. Ovom pobjedom Cagliari se popeo na peto mjesto s 14 bodova na kontu dok je SPAL skliznuo u zonu ispadanja.

U sljedećem kolu Cagliari odlazi na noge Torinu dok će SPAL bodove i bijeg iz zone ispadanja tražiti kod kuće protiv Napolija. Marko Rog odigrao je cijelu utakmicu za Cagliari.

Udinese - Torino 1:0

I Udinese i Torino imali su dosta šareni ulazak u sezonu od nekih odličnih partija do onih spremnih odmah za zaborav. U današnjem ogledu obje momčadi nadale su se da pobjedom mogu uzeti zamah za dobar nastavak prvenstvene sezone. Ipak domaći su bili ti koji su bolje otvorili susret, u trećoj minuti Ken Sema okušao je udarac s ruba šesnaesterca, ali desna stativa spriječila je rano slavlje na Dacia Areni.

Nakon odbijanca od okvira gola Stefano Okaka imao je sjajnu priliku, ali sjajno ju je upropastio poslavši loptu pokraj gola. Nije to obeshrabrilo domaće nogometaše koji su i dalje bili odlučni da matiraju Salvatorea Sirigua, lijepu priliku za to imao je Mato Jajalo u 14. minuti, ali gostujući vratar pokazuje svoje kvalitete i zaustavlja njegov pokušaj.

Pokušavali su domaći na sve moguće načine, ali nikako nisu uspijevali pronaći put do mreže, nisu uspijevali sve do 42. minute kada je Okaka zabio za toliko željeno vodstvo. S lijevog boka stigao je centaršut u kazneni prostor, Rolando Mandragora vjerojatno je imao namjeru pucati glavom prema golu, ali ispalo je to sjajno dodavanje za Okaku koji također glavom iz velike blizine posprema loptu u mrežu.

Otišao je Udinese s toliko željenim vodstvom na odmor, ali vrlo brzo u drugom dijelu gosti su mogli stići do izjednačenja. U 47. minuti Andrea Belotti pokupio je jedno dodavanje u šesnaestercu i brzo naciljao pod prečku međutim nedostajalo je siline u udarcu tako da je Juan Musso uspio izbiti loptu u korner.

Torino je malo živnuo u drugom dijelu, prijetio, ali ništa konkretno nije stiglo iz tih prijetnji. Domaći su jednom fleksibilnom obranom čuvali rezultat i na kraju uspjeli doći do vrijedna tri boda koja su ih gurnula na deseto mjesto na prvenstvenoj tablici. Priliku za nove bodove i novi iskorak prema gore Tudor će tražiti u sljedećem kolu kada gostuje kod Atalante, a Torino će s druge strane pokušati isprati gorak okus ovog poraza domaćom utakmicom protiv Cagliarija.

Sampdoria - Roma 0:0

Sampdoria se nadala doći do pobjede nad Romom pod novim trenerom Claudiom Ranierijem, međutim najviše što su mogli je uzeti jedan bod u utakmici bez pogodaka. Nije čudo da nije bilo pogodaka kada je u prvom dijelu susreta kombinirano bilo čak tri udarca prema golu. Siromašno čak i za Talijanske nogometne prilike.

Bilo bi zanimljivo biti u svlačionici u poluvremenu i čuti što su treneri imali za reći svojim nogometašima, ništa lijepo ni dobro u svakom slučaju. Ali njihove riječi očito su imale učinka jer koliko god igra i dalje bila jalova ipak je bilo primjetno više truda i želje s obje strane. No bez obzira na to mreže su stale u stanju mirovanja.

Na kraju priče Sampdoria je imala dva pokušaja u okvir gola naspram jednog Rome. Gosti su četiri minute prije kraja regularnog dijela susreta ostali s igračem manje kada je Justin Kluivert zaradio drugi žuti, a samim time i crveni karton. Još jedna nesreća zadesila je goste iz Rima kada je naš Nikola Kalinić izašao iz igre u 45. minuti zbog ozljede.

Oba kluba tražit će bolju igru i pobjede u sljedećem kolu kada Sampdoria odlazi u goste Bologni a Roma kod kuće dočekuje Milan. Kalinić je odigrao 45 minuta u kojima se utopio u sivilo zbivanja na terenu, izašao je iz igre zbog ozljede.