Rojer i Tecau kobni za Mektića i Škugora u Baselu

Petar Jenjić • utorak, 22.10.2019.

Nikola Mektić i Franko Škugor poraženi su na startu ATP turnira u Baselu. U tri seta bolji su bili Jean Julien Rojer i Horia Tecau...

Četvrti poraz zaredom upisali su Nikola Mektić i Franko Škugor koji su u prvom kolu ATP turnira u Baselu izgubili od Jeana Juliena Rojera i Horie Tecaua.

Četvrti nositelji slavili su u tri seta sa 6:3, 6:7, 10:5 nakon sat i 47 minuta te neiskorištene dvije meč lopte.

Kroz prvi set Mektić i Škugor nisu uspjeli iskoristiti nijednu od pet break šansi. Svoju ukupno drugu iskoristili su njihovi protivnici te uzeli set.

Imali su Rojer i Tecau u drugom setu break prednosti, no hrvatski par uspijeva izboriti tie-break. U 13. igri spašava dvije meč lopte, a nakon toga koristi prvu set loptu.

Međutim, u produženom tie-breaku bolji su bili četvrti nositelji koji su ispustili pet poena te zasluženo slavili.