Vodeni sportovi

Mladost pregazila Šabac, Jug AO bez problema protiv splitskog Jadrana

Petar Jenjić • utorak, 22.10.2019.

Odigrane su prve dvije utakmice petog kola Triglav regionalne lige. Šabac nije bio previsoka prepreka za Mladost koja je lakoćom stigla do pobjede, dok prevelikih problema nije imao niti Jug AO protiv splitskog Jadrana...

Vaterpolisti Mladosti nisu imali nikakvih problema u susretu petog kola Regionalne lige. Šabac je gostovao u Zagrebu te se nije dobro proveo, upisavši poraz od 24:5.

Žapci današnjom pobjedom ostaju na stopostotnom učinku, a susret su odlučili već nakon prvog poluvremena koje su zaključili vodstvom od 11:1. U nastavku su prednost samo uspjeli podebljati.

Mladost su s po četiri gola predvodili Miloš Ćuk i Alex Bowen, dok su po tri dodali Luka Bukić i Franko Lazić. Tri gola kod gostiju postigao je Dušan Vasić.

Drugi susret večeri pripao je Jugu AO koji je u Gružu bio bolji od splitskog Jadrana s 15:11. Nakon prve četvrtine Jugaši su vodili s 5:1, dok su u ostatku utakmice bez većih problema sačuvali prednost. Gosti se nisu uspjeli spustiti ispod tri gola zaostatka.

Jug je s pet golova predvodio Paulo Obradović, dok je Loren Fatović dodao tri pogotka. Po dva gola kod Jadrana zabili su Rino Burić, Ante Visković, Marin Delić i Anđelo Šetka.