Njemački rukometaši tijesno slavili u Areni, Hrvatska trošila puno energije na povratke iz minusa

Branimir Korać • srijeda, 23.10.2019.

Hrvatska rukometna reprezentacija upisala je poraz u Areni Zagreb u prijateljskom susretu protiv Njemačke. Nakon što su rukometašice Hrvatske i Njemačke remizirale, rukometaši Njemačke nakon toga su otišli do pobjede 26:25...

Dvostruki hrvatsko-njemački program u Areni okončan je pobjedom njemačke muške reprezentacije 26:25. Prisutni u Areni mogli su uživati u vrlo neizvjesnim susretima, a nakon što su rukometašice remizirale 21:21, Nijemci su bili bolji od Hrvata.

Červar je više rotirao i isprobavao nego Prokop, iskočili su neki igrači poput široj javnosti malo poznatog krila iz Gorenja Vlade Matanovića, pokazalo se kako obrana 5-1 može biti dobar adut, bilo je dobrih stvari, ali naravno i onih na kojima treba raditi.

Hrvatska nije loše otvorila utakmicu i imala je gol-dva prednosti do zadnjih deset minuta prvog dijela, a onda je Njemačka serijom 4:0 došla do preokreta i na odmor na kraju odnijela vodstvo 13:12.

Iako je ovdje bilo važnije vidjeti kako se igrači ponašaju na terenu te isprobati neke stvari, rezultat nije bio nebitna stavka jer ovi protivnici ipak ne vole gubiti, posebno ne u međusobnim dvobojima.

Nakon što je preuzela vodstvo u završnici prvog poluvremena, Njemačka ga je održavala u drugom dijelu. U 43. minuti otišla je golom Gensheimera na 21:16 i činilo se da lomi utakmicu.

Međutim Hrvatska tada radi 6:0, dolazi do prednosti, ali Njemačka odmah odgovara s tri vezana gola i do kraja susreta nije više nijednom dopustila Hrvatskoj preokret.

Na kraju Njemačka tijesno slavi 26:25 i odnosi mini-pobjedu u zagrebačkim dvobojima. Reprezentacije sada sele u Hannover gdje će odraditi u subotu nova dva dvoboja.

HRVATSKA - NJEMAČKA 25:26 (11:12)

Hrvatska: Marin Šego (10 obrana), Matej Ašanin (2 obrana), Domagoj Duvnjak 3, Matej Hrstić 1, Luka Stepančić 4, Zlatko Horvat, Josip Šarac, Željko Musa 1, Marin Jelinić, Marko Mamić 1, Luka Šebetić 3, Luka Cindrić, Vlado Matanović 5, David Mandić 4, Ivan Martinović, Marin Šipić, Kristijan Bećiri, Domagoj Pavlović 3

Njemačka: Andreas Wolf (7 obrana), Dario Quenstedt (3 obrana), Uwe Gensheimer 4, Johannes Golla 1, Tobias Reichmann 5, Fabian Wiede, Hendrik Pekeler 2, Kai Hafner 1, Marcel Schiller 1, Franz Semper 3, Julius Kühn 4, Fabian Böhm 1, Lukas Stutzke, Jannik Kohlbacher 1, Timo Kastening 1, Paul Drux 2

• Jura Zeleni23.10.2019. u 22:17
    Ne znam tko dozvoljava onom službenom spikeru (Frano Ridjan?) da utakmnicu pretvori u svoj show.? Isuse kako je iritantan. Ne gasi se itijekom cijele tekme - samo nas ubija svojim blesavim komentarima.. Užas. Toliko o tekmi....