Hrvatska svladala i Đulvatovu Švedsku te izborila drugi krug kvalifikacija

Branimir Korać • četvrtak, 24.10.2019.

Hrvatska i Rusija prolaze u sljedeću rundu kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo! Do prolaza je Hrvatska došla uz pobjede protiv BiH u srijedu te dan kasnije protiv Švedske...

Hrvatska reprezentacija u futsalu ostvarila je zacrtano i izborila sljedeću rundu kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo. Vrlo dobar nastup protiv BiH i nešto nervozniji uz više muke protiv Švedske, ali dvije pobjede su upisane.

Nakon što je Rusija u prvom susretu dana svladala Bosnu i Hercegovinu, bilo je jasno kako je Hrvatskoj dovoljna pobjeda protiv Švedske za prolaz i to je i dogodilo. Završilo je 3:1, Đulvatovi Šveđani stvarali su dosta problema, ali na kraju je kvaliteta presudila.

Hrvatska je povela u devetoj minuti kada je Davor Kanjuh dobro reagirao i poslao loptu u gostujuću mrežu. Ipak, do odlaska na odmor Švedska je uspjela izjednačiti preko svog ponajboljeg igrača Kristiana Legieca.

U drugom dijelu Hrvatska je tražila pogodak i do njega došla šest minuta prije kraja Tihomir Novak zabio za 2:1. Nedugo zatim Stjepan Perišić pogađa za 3:1 i priči je kraj.

Hrvatska će u subotu protiv Rusije igrati za prvo mjesto u skupini, a obje reprezentacije prolaze dalje.