Cibona u trećoj četvrtini slomila Alkar, Gorica slavila kod Sonika

Petar Jenjić • nedjelja, 27.10.2019.

Odigrane su i preostale dvije utakmice petog kola HT Premijer lige, a do novih pobjeda stigli su Gorica i Cibona kod Sonik Puntamike odnosno Alkara...

Gorica je do četvrte prvenstvene pobjede stigla na gostovanju kod Sonik Puntamike koju je svladala sa 74:67. Ostao je domaćin u priključku sve do završnice susreta, a minutu i pol bila je na minus tri (67:70). Međutim, na tom broju poena je i ostala.

Najbolji je u pobjedničkim redovima bio Lovro Mazalin s 13 koševa i 14 skokova, dok su Ivan Vraneš i Ante Mašić dodali po 12 koševa.

Eddi Jurjević sa 16 koševa te Juraj Segarić s 15 koševa predvodili su domaću momčad.

Cibona je na neugodnom gostovanju kod Alkara stigla do nove pobjede, i to rezultatomm 98:81. Domaćin se dobro držao kroz prvo poluvrijeme i dio treće četvrtine, međutim, upravo je treću dionicu Cibona zaključil rezultatom 30:15, a do kraja čuvala stečenu prednost.

22 godine

Nakon 22 godine igranja u dresu Alkara, karijeru je zaključio Mirko Modrić koji je uoči utakmice dobio prigodne poklone.

Filip Bundović predvodio je Cibonu s 21 poenom i sedam skokova, dok je Ivan Novačić dodao 14 koševa.

Gabriel Marić s 19 koševa i pet skokova te Nick Neal s 15 poena i šest skokova predvodili su Alkar.