Vrijednosnice Osijek i Hermes osigurali pobjede u završnicama utakmica

Petar Jenjić • subota, 26.10.2019.

Odigrane su dvije utakmice petog kola HT Premijer lige. Hermes Analitica upisala je prvu pobjedu sezone u dvoboju sa Zabokom, dok su Vrijednosnice Osijek bile bolje od Dubrave Furnir...

Vrijednosnice Osijek stigle su do treće prvenstvene pobjede ove sezone, i to zahvaljujući jako dobro odigranoj završnici. Brokeri su na gostovanju svladali Dubravu Furnir s 96:87.

Dobrim dijelom utakmice domaćin je bio u vodstvu, no nije uspio izdržati do kraja. Tako je uoči zadnje četiri minute vodio s 82:78, no nakon toga Osječani rade seriju od 10:0 te lome susret u svoju korist.

Sjajan je u pobjedničkim redovima bio Antonio Jordano s 24 poena. Andrija Ćorić dodao je 19 koševa, pet skokova i devet asistencija, Lovro Buljević 18 poena i devet skokova, a Lovre Bašić 17 poena i 14 asistencija.

Najbolji je kod domaćina bio Christopher Hortman s 21 poenom i 13 skokova, Marko Šarac dodao je 18 koševa, a Ivan Tvrtko Majić 16 poena i sedam skokova.

Do prve pobjede ove sezone stigla je Hermes Analitica koja je na domaćem parketu svladala Zabok sa 80:78 te mu tako nanijela treći uzastopni poraz.

Domaćin je do pobjede stigao u završnici susreta. Minutu i pol prije kraja zaostajao je pet razlike (78:73). Međutim, domaćin je u samoj završnici napravio seriju od 7:0. Po tri poena postigli su Julijan Rajić i Franko Kalpić, a pobjedu je potvrdio Ivan Svoboda s linije slobodnih bacanja.

Svoboda je predvodio Hermes s 21 poenom, Julijan Rajić dodao je 16 koševa i osam skokova, a Filip Kordić 11 poena i šest skokova.

Zabok je predvodio Luka Tomas sa 17 poena, pet skokova i osam dodavanja, Domagoj Samac dodao je 14 koševa i devet skokova.