SEHA liga, skupina B, 6. kolo, 29.10.2019, 20:45 h
RK Zagreb 30:25 Metaloplastika Šabac
Metaloplastika Šabac

PPD Zagreb odradio posao protiv Metaloplastike, gosti zaprijetili u završnici

Iz Doma sportova II: Branimir Korać • utorak, 29.10.2019.

Rukometaši PPD Zagreba upisali su pobjedu u šestom kolu SEHA lige u dvojci Doma sportova s 30:25. U gostima je bila Metaloplastika koja je pokazala da nije bezazlen protivnik, ali nije uspjela iznenaditi...

PPD ZAGREB - METALOPLASTIKA 30:25 (19:12)

SEHA LIGA, 6. kolo

Suci: Peter Horvath, Balazs Marton (Mađarska)

Gledatelja: 200

PPD Zagreb: Radivoje Ristanović (7 obrana), Matej Ašanin (4 obrana), Marin Šipić 2, Josip Ereš 1, Filip Vistorop 1, David Mandić 4, Gašper Hrastnik 2, Darko Stojnić, Zlatko Horvat 3, Aleksander Špende 1, Valentino Ravnić 3, Ante Gadža 1, Matej Hrstić 4, Kristian Bećiri 3, Aleks Vlah 2, Josip Vekić 3(2)

Metaloplastika: Milan Bomaštar (9 obrana), Todor Jandrić (2 obrana), Matea Dodić 2, Đorđe Pisarić, Aleksandar Babić 2, Marko Došen, Igor Čagalj, Borivoje Đukić 2, Viktor Matičić 3(2), Uroš Todorović 1, Nemanja Gojković 3, Strahinja Petrović 2, Milan Milić 2, Aleksa Kljajić 5(4), Stefan Trkulja, Dejan Babić 3

Isključenja: PPD Zagreb 14 minuta (Bećiri, Hrstić, Stojnić 2, Špende, Hrastnik, Ravnić), Metaloplastika 12 minuta (Kljajić, Gojković, Matičić, Došen, Pisarić, Đukić)

Sedmerci: PPD Zagreb 2/4 (Vekić 2/3, Horvat 0/1), Metaloplastika 6/7 (Matičić 2/3, Kljajić 4/4)

Tijek susreta: 1:0 Horvat, 1:1 Matičić, 2:1 Bećiri, 3:1 Hrstić, 3:2 Kljajić, 4:2 Vekić, 5:2 Gadža, 5:3 Milić, 6:3 Hrstić, 6:4 Matičić (7m), 7:4 Vekić (7m), 7:5 Babić, 8:5 Mandić, 8:6 Matičić (7m), 9:6 Hrstić, 10:6 Mandić, 10:7 Milić, 11:7 Mandić, 12:7 Horvat, 12:8 Kljajić (7m), 12:9 Kljajić (7m), 12:10 Gojković, 13:10 Vlah, 14:10 Vekić (7m), 14:11 Gojković, 15:11 Špende, 16:11 Ereš, 17:11 Vlah, 18:11 Hrstić, 19:11 Mandić, 19:12 Dukić

Drugo poluvrijeme: 19:13 Kljajić (7m), 20:13 Šipić, 20:14 Gojković, 21:14 Ravnić, 22:14 Šipić, 22:15 Dodić, 23:15 Ravnić, 23:16 Babić, 23:17 Petrović, 24:17 Hrastnik, 25:17 Ravnić, 25:18 Babić, 25:19 Petrović, 25:20 Dodić, 25:21 Babić, 26:21 Hrastnik, 26:22 Kljajić (7m), 26:23 Todorović, 26:24 Babić, 27:24 Vistorop, 27:25 Đukić, 28:25 Horvat, 29:25 Bećiri, 30:25 Bećiri

Kao što se i očekivalo, PPD Zagreb je upisao pobjedu protiv Metaloplastike. Veselin Vujović nije imao kompletan kadar na okupu, ali bez obzira na to razlika u kvaliteti bila je jasna.

Već u prvom poluvremenu praktički riješeno je pitanje pobjednika, PPD Zagreb nakon prvih 30 minuta vodio je s 19:12 i bilo je samo pitanje konačne razlike. Barem je trebalo biti.

Zadnji put na susretu Metaloplastika je uspjela poravnati u samom početku kada su brzim golovima i jedni i drugi otvorili susret, ali Zagreb se golovima Kristiana Bećirija i Mateja Hrstića odmah odvaja i više nijednom nije ispustio vodstvo.

Kada je Zagreb pobjegao na 12:7 iskoristivši nekoliko lošijih napada Metaloplastike, činilo se da je prelomio dvoboj i krenuo prema glatkoj pobjedi, međutim uspjela je Metaloplastika serijom 3:0 smanjiti na 12:10 te zaprijetiti potpunim povratkom.

Ipak, nakon toga Zagreb je pojačao obranu, Metaloplastika je imala sve više problema i PPD Zagreb radi seriju 7:2 do kraja prvog dijela i na odmor odnosi visokih 19:12.

U drugom dijelu Zagreb je u početku rutinski odrađivao posao, a s nekoliko lijepih i raznovrsnih pogodaka istaknuo se Valentino Ravnić. U jednom trenutku napad je stao, Metaloplastika je s krila postala nezaustavljiva i uspjela je gotovo s dvoznamenkastog zaostatka doći do 25:20 što je natjeralo Veselina Vujovića na reakciju. Niti nakon minute odmora nije bilo prave reakcije na terenu, gosti iz Šapca smanjili su na 25:21, a crni niz u 46. minuti prekinuo je Hrastnik.

Nije se Zagreb uspio ponovno odvojiti na veću razliku, razbranio se Bomaštar i gosti su se približili na 26:24 sedam minuta prije kraja. Imala je Metaloplastika i napad za gol zaostatka dvije i pol minute prije kraja susreta, nije ga realizirala, Horvat je odjurio u kontranapad i zabio za 28:25 dvije minute do kraja.

Uspio je Zagreb ipak te zadnje dvije minute odraditi bez stresova i upisati u konačnici pobjedu 30:25.

Nije bilo jednostavno, možda je bilo nešto teže nego što se očekivalo, ali bilo je tijekom susreta dobrih razdoblja, posebno završnica prvog poluvremena.

U redovima PPD Zagreba Mandić i Hrstić upisali su po četiri gola.