Kovač i Bayern izvukli se kod drugoligaša, Stuttgart slavio nakon produžetka

Petar Jenjić • utorak, 29.10.2019.

Nogometaši Bayerna slavili su na gostovanju kod Bochuma s 2:1, a oba pogotka Bavarci su postigli u završnim minutama utakmice...

Domaćin je nakon prvog poluvremena imao vodstvo, a do pogotka je stigao u 36. minuti kada je vrlo nespretno loptu u vlastitu mrežu skrenuo Alphonso Davies.

Ipak, kako je utakmica odmicala u drugom poluvremenu, Bayern je bio sve bolji te je zasluženo stigao do izjednačenja u 83. minuti. Joshua Kimmich proigrao je Sergea Ganrbyja, a ovaj lijepim udarcem matira protivničkog vratara.

Pet minuta kasnije Armel Bella-Kotchap nije zahvatio loptu, a u padu "zakačio" Thomasa Mullera koji bi išao sam na vratara. Tako je zaradio crveni karton.

Igrač na kojem je napravljen prekršaj nakon toga je i poentirao za pobjedu kada se dobro snašao u petercu pored braniča i vratara. Ivan Perišić odigrao je prvo poluvrijeme za Bayern.

U još jednoj odigranoj utakmici Stuttgart je nakon produžetaka slavio na gostovanju kod HSV-a s 2:1.

Nakon regularnog dijela rezultat je bio 1:1, a obje momčadi poentirale su iz penala. Strijelci su bili Nicolas Ivan Gonzales za goste i Aaron Hunt za domaće.

Ipak, pobjedu Stutgartu donio je u drugom produžetku, u 113. minuti, Hamadi Al Ghaddioui, samo tri minute nakon što je ušao u igru.