Četvrtoligaš izbacio Köln, Hoffeheim i bez Kramarića do pobjede

Petar Jenjić • utorak, 29.10.2019.

Završene su tri utakmice šesnaestine finala njemačkog Kupa, a najveće iznenađenje priredio je četvrtoligaš Saarbrücken koji je bio bolji od Kölna...

Nogometaši Hoffenheima gostovali su kod trećeligaša Duisburga kojeg su u konačnici svladali s 2:0 te tako prošli dalje. Oba pogotka postigao je u drugom poluvremenu, u razmaku od 53. do 58. minuti. Strijelci su bili Florian Grillitsch i Sargis Adamyan.

U dresu gostiju Andrej Kramarić odgledao je cijelu utakmicu s klupe. Kod domaćina Petar Slišković ušao je u 85. minuti.

U dvoboju dva bundesligaša do pobjede je stigao Union Berlin koji je slavio na gostovanju kod Freiburga rezultatom 3:2.

Goste je u vodstvo doveo Joshua Mees u 36. minuti, da bi u sudačkoj nadoknadi prvog dijela Robin Koch poravnao rezultat nakon jednog kornera. Ipak, u samoj završnici gosti dolaze do nova dva pogotka, a time i pobjede. U 87. minuti pogodio je Robert Andrich, a šest minuta kasnije i Christian Gentner.

Najveće iznenađenje dana priredio je četvrtoligaš Saarbrücken koji je na domaćem terenu bio bolji od prvoligaša Kölna s 3:2.

Nakon prvog poluvremena nije bilo golova, a domaćin početkom nastavka dolazi do dva pogotka prednosti preko Christophera Schrocha i Gilliana Jurchera.

Gosti se nikako nisu predavali pa tako uspijevaju doći i do poravnanja. Jonas Hector smanjio je na 2:1, a izjednačeje je donio Simon Terodde. Međutim, pobjedu Saarbrückenu donio je Tobias Janicke u 90. minuti.