Bayer minimalno slavio, Schalke ipak prejak za Arminiju

Petar Jenjić • srijeda, 30.10.2019.

Odigrane su još tri utakmice u šesnaestini finala Kupa Njemačke u kojima nije bilo prevelikih iznenađenja. Bayer i Schalke prošli su dalje kao prvoligaši, kao i Karlsruher koji je slavio kod Darmstadta...

U dvoboju dvaju drugoligaša do pobjede je stigao Karlsruher koji je minimalno slavio na gostovanju kod Darmstadta. Strijelac jedinog gola bio je Philipp Hofmann u 85. minuti.

Istim je rezultatom do pobjede stigao Bayer Leverkusen koji je na domaćem terenu slavio protiv Paderborna. Za pobjedu i osminu finala zabio je Lucas Alario u 26. minuti.

Schalke je večeras gostovao kod drugoligaša Arminie Bielefeld te u konačnici slavio s ukupnih 3:2, iako je mogao i većim rezultatom.

Nakon prvog poluvremena gosti su postigli sva tri gola. U vodstvo ih je doveo Alessandro Schopf u 16. minuti, da bi sljedeća dva gola, oba na asistenciju Marka Utha zabio Benito Raman.

Domaćin se nije predavao. U nastavku susreta smanjio je zaostatak preko Fabiana Klosa i Ceboa Soukoua, ali do izjednačenja ipak nije stigao.