Kup, Osmina finala, 30.10.2019, 17:30 h, Kantrida, Rijeka, gledatelja: 2.200
Suci: Zdenko Lovrić, Goran Pataki, Marjan Tomas
0:3 Dinamo
Damian Kadzior 7'
Mario Gavranović 28' (11m), 35'
Dinamo

Dinamo lakoćom preko Opatije do četvrtfinala Kupa, Gavranović dvostruki strijelac

Petar Jenjić • srijeda, 30.10.2019.

Nogometaši Dinama nisu imali problema na gostovanju kod Opatije koju su na Kantridi svladali s 3:0 i tako prošli u četvrtfinale Kupa...

Danijel Lazić
67'
4
Mario Kurilić
69'
11
Toni Rudan
76'
Zoran Bogolin
27
(do 46')
92
(do 74')
Nenad Bjelica

Četvrtfinale Kupa izborili su nogometaši Dinama koji su gostovali kod Opatije. Modri su slavili s 3:0 te tako bez većih poteškoća prošli među osam najboljih momčadi.

Već nakon prvog poluvremena gostujući sastav riješio je pitanje pobjednika, a u nastavku samo održavao stečenu prednost.

Dinamu nije dugo trebalo za dolazak do vodstva, samo osam minuta. Tada je Marin prošao po lijevoj strani i ubacio za Damiana Kadziora koji je iskoristio ostavljeni prostor domaćih braniča te lakoćom poentirao.

Gostujuća momčad do podebljanja vodstva stigla je iz penala u 28. minuti nakon što je kapetan domaćih Vlatković igrao rukom u kaznenom prostoru. Siguran je s 11 metara bio Mario Gavranović.

Osam minuta kasnije isti je igrač podebljao vodstvo. Ovoga puta napadača Dinama proigrao je Kadzior koji mu je nesebično ostavio loptu da lagano poentira.

Tim je rezultatom završilo prvo poluvrijeme, a u nastavku nismo vidjeli previše od igre. Dinamo je imao visoku prednost koju je sačuvao do kraja susreta.