Kup, Osmina finala, 30.10.2019, 19:30 h, Gradski stadion Varaždin, gledatelja: 1.399

Matej Kačan • srijeda, 30.10.2019.

Svoje obaveze u Kupu rutinski je odradila i Rijeka. U jednoj mirnoj utakmici gosti su u Varaždinu bili bolji od istoimenog domaćina s 1:2...

Nakon što je Hajduk doživio neugodno iznenađenje kod Gorice, a Dinamo rutinski prošao, svoj posao je mirno i staloženo odradila i Rijeka. Riječani su dominirali kroz cijeli susret, a golovi su stigli u drugom dijelu.

U prvom poluvremenu nije bilo nešto posebnog nogometa. Rijeka je dominirala posjedom, ali šansi nije bilo. Možemo tek izdvojiti udarce Lepinjice i Halilovića, ali se na poluvrijeme odlazi s 0:0.

Taj se rezultat mijenja odmah u 47. minuti kad po golu Varaždina tuče Murić i to radi loše, ali se lopta odbija do Mamića koji postavlja 0:1. Sedam minuta nakon podebljano je vodstvo gostiju, i to opet iz odbijanca. Puljić je pogodio vratnicu, a iz odbijanca Gorgon zabija pogodak.

U 65. minuti za domaćine puca Posavec s 25 metara, a onda Vuk u 83. minuti smanjuje na 2:1. Mogla je Rijeka do trećeg gola u 84. minuti, ali Lončar gađa gredu.

Ostalo je tako 1:2, a Rijeku dalje čeka težak raspored i utakmice s Osijekom i Dinamom. Varaždin će nakon ispadanja iz Kupa sreću tražiti u ligi kod Lokomotive.