Šest golova Grobničana, Opatija u utakmici kola pregazila Labinjane

Mihaela Bradovski • nedjelja, 03.11.2019.

Odigrani su svi susreti desetog kola Treće HNL zapadne skupine, a od momčadi s vrha razloga za zadovoljstvo imaju Opatija i Grobničan...

U desetom kolu Treće HNL Zapad najviše pogodaka viđeno je u dvoboju između Grobničana i Rovinja gdje je domaćin slavio s čak 6:1. Rovinj ostaje zakucan za dno ljestvice, a Grobničan je prvi pratitelj liderima.

Već na poluvremenu domaćin je vodio 4:0 uz dva gola Dražena Pilčića te po jedan Domagoja Prtenjače i Ivana Babića. Odmah na startu drugog dijela Moreno Merle podiže na 5:0, minutu kasnije Damir Kazalac smanjio je na 5:1, a Pilčić je postigao svoj treći gol za konačnih 6:1 u završnici susreta.

U dvoboju susjeda Crikvenica i Vinodol remizirali su 2:2, a domaćin može žaliti što nije stigao do punog plijena. 2:0 vodila je Crikvenica nakon 22 minute igre, ali gosti su se uspjeli vratiti.

U 12. minuti Domagoj Prpić načeo je mrežu Vinodola, a deset minuta kasnije Ivan Butorac iz kaznenog udarca podiže na 2:0. Kratko su domaćini imali dva gola prednosti, u 25. minuti Toni Petrinović smanjio je na 2:2 da bi se Vinodol potpuno vratio u 47. minuti pogotkom Antonija Petrovića.

U utakmici kola Opatija je ugostila Rudar iz Labina i svladala ga je s 4:1 u potpuno uhvatila priključak s njim na ljestvici. Na vrhu ljestvice su Rudar i opatija poravnati s po 21 bodom, bod manje ima Grobničan.

Opatija je do prva dva gola došla u završnici prvog poluvremena zahvaljujući Baltazaru Antonu Bogolinu i Ivanu Kovačeviću, a Antonio Pejanović i Kristijan Glavaš povisili su na 4:0. U završnici susreta gosti su samo smanjili zaostatak autogolom Nike Vlatkovića.

Jedini susret bez pogodaka odigran je u Novigradu gdje je istoimeni domaćin ugostio momčad Nehaja iz Senja, a završilo je 0:0 čime i jedni i drugi ostaju u sredini ljestvice s bodom razmaka.

Zanimljivo je bilo u Pazinu gdje je Pazinka poražena od Uljanika 3:2 čime je pulska momčad "ušla" u dvoznamenkasti broj bodova i pobjegla posljednjeplasiranom Rovinju na četiri boda prednosti.

Uljanik je poveo autogolom Andree Maružina u 12. minuti da bi Nikola Ivetac poravnao u 41. Na odmor se ipak odlazi s prednosti gostiju, strijelac je bio Frane Jelenić za 2:1. U drugom dijelu nije se dugo čekalo na drugi povratak Pazinjana, u 54. minuti Ivan batel je poravnao na 2:2, ali pobjedu je ipak odnio Uljanik pogotkom Elvisa Trešnjića u 82. minuti.

Porečki Jadran odnosi vrijedan bod s gostovanja na Krku gdje je odigrao 1:1. Domaćin je ušao u susret sa statusom favorita, imao je vodstvo, ali nije ga i zadržao.

Nakon pola sata igre dosuđen je kazneni udarac za Krk koji je realizirao Neven Čuturilo, ali Vice Miljanić u 51. minuti poravnava na konačnih 1:1.