Društvo s dna neporaženo, osam golova Bedema, sedam Belišća, šest Slavije

Mihaela Bradovski • ponedjeljak, 04.11.2019.

12. kolo Treće HNL Istok donijelo je dosta neočekivanih rezultata. Društvo s dna ljestvice upisalo je remije dok su raspucani bili Bedem, Belišće i Slavija iz Pleternice...

Posljednjeplasirani Vukovar ugostio je na svom travnjaku sastav Čepina i remizirao bez pogodaka. Vukovarci mogu biti zadovoljni, odigrali su vrlo dobru utakmicu protiv favoriziranog protivnika i na kraju su uzeli veliki bod.

Kutjevo je na očekivan način odradilo utakmicu protiv Croatije iz Đakova te ju je svladalo s 4:1. Odličan nastup domaćina koji je poveo u 38. minuti golom Luke Banića, a kada je Ivan Jakešević u 75. minuti povisio na 2:0, činilo se da je susret odlučen i da domaćin odnosi glatku pobjedu.

Međutim gosti već u sljedećem napadu smanjuju preko Dine Burazina, ali ipak neizvjesnost otklanjaju Mario Desnica i Banić svojim drugim golom postavljaju konačnih 4:1.

Dramatično je bilo u utakmici kola u Slavonskom Brodu gdje je Marsonia pred 700 gledatelja dočekala požešku Slavoniju i slavila s 2:1. Odluka je pala u sudačkoj nadoknadi kada su Brođani stigli do pogotka s 11 metara. Inače poveli su u 24. minuti golom Hrvoja Mišića, ali četiri minute kasnije Matej Peharda poravnao je na 1:1. U sudačkoj nadoknadi Almedin Bundavica bio je miran i s 11 metara donio je pobjedu Marsoniji.

Otvorilo se Bedemu koji je na svom travnjaku ugostio NAŠK i pregazio ga s čak 8:0. Po četiri gola u svakom poluvremenu za neočekivano visoku pobjedu domaćina. Trostruki strijelac bio je Goran Borko, a po jedan pogodak dodali su Ivan Koledić, Antun Vuksanović, Duje Mrdeša, Dinko Leko i Ivan Gazić.

Iznenađenje se dogodilo u Jelisavcu gdje je uzdrmani Vihor nakon promjene trenera odigrao samo 1:1 kod kuće protiv Sloge iz Nove Gradiške. Sloga je predzadnja na ljestvici sa samo četiri boda, a ovdje je bila bliže pobjedi. Povela je u 84. minuti golom Tomislava Marjanovića, a u 91. minuti autogolom Lea Jurišića Vihor se spašava od poraza.

Graničar je u Županji slavio 1:0 protiv Vuteks Sloge koja se solidno držala u polju, ali primila je gol iz kaznenog udarca. Favorizirani domaćin stigao je do pobjede golom Josipa Lotara u 34. minuti.

Nakon odličnog otpora Šibenčanima u Kupu, Belišće je u gostima pregazilo Zrinski s čak 7:0. Fantastičan nastup gostiju koji su na odmoru već imali 3:0 zahvaljujući hat-tricku Luke Agatića. U drugom dijelu po dva gola dodaju Karlo Išasegi i Antonio Rosandić za vrlo visoku pobjedu.

Oriolik je teško stradao u Pleternici kod Slavije sa 6:0, a cijelu utakmicu odigrao je s igračem manje. Već u prvoj minuti za grub start Slaven Barišić zarađuje izravni crveni karton, a s igračem više domaćin lakoćom dolazi do pobjede. Po tri gola zabili su Dominik Dorić i Pavo Nikolić.