Škrljevo sjajnom četvrtom četvrtinom do preokreta i pobjede

Matej Kačan • srijeda, 06.11.2019.

Sjajno drugo poluvrijeme, a posebno četvrtu dionicu odigrali su košarkaši Škrljeva te su u svojoj trećoj utakmici Alpe Adria kupa došli do druge pobjede. Sa 73:79 bili su bolji od domaćina Klosterneuburga...

Nakon jako slabog ulaska u sezonu košarkaši Škrljeva polako hvataju zalet. Osim u domaćoj HT Premijer ligi, košarkaši Damira Rajkovića igraju u međunarodnom Alpe Adria kupu u kojem su ostvarili drugu pobjedu u tri utakmice. Škrljevo je u posljednjoj dionici došlo do gostujuće pobjede od 73:79 nad Klosterneuburgom.

Domaćin je ipak bolje krenuo u utakmicu, a na kraju prve četvrtine je 22:14. Prednost je rasla do polovice druge dionice kada i dostiže maksimalnih 32:20, a onda kreće "grickanje" razlike od strane Škrljeva. Već na poluvremenu je 35:29, a prva polovica treće četvrtine protječe u igri "koš na koš".

Ključna serija dogodila s pri rezultatu 49:42 kada hrvatski košarkaši rade 8:0 seriju i prelaze u prvo vodstvo koje nisu dugo zadržali, ali je utakmica u egalu. Posljednju dionicu Škrljevo otvara s 18:6 serijom, a domaći igrači se više nisu uspjeli vratiti u egal pa je tek zadnja trica dovoljna za malo blaži poraz od šest razlike.

Škrljevo je s 22 poena predvodio Riewer, a 14 je dodao Luka Vucić u momčadi koja je bitno oslabljena došla na gostovanje te je utakmicu dobila s tek devet igrača u zapisniku. Kod poražene momčadi prednjačio je Predrag Miletić s 18 poena.