Liga prvaka, skupina A, 7. kolo, 10.11.2019, 17:00 h
Celje Pivovarna L. 24:22 RK Zagreb
RK Zagreb

PPD Zagreb upisao poraz i u Sloveniji, Šarac stvarao velike probleme

Mihaela Bradovski • nedjelja, 10.11.2019.

Rukometaši PPD Zagreba upisali su novi poraz u Ligi prvaka. Na gostovanju u Celju nisu došli do vrlo bitnih bodova u borbi za prolazak u osminu finala...

Rukometaši Zagreba još jednom su poraženi u Ligi prvaka i nalaze se u sve težoj situaciji. Upisali su poraz kod izravnog konkurenta u borbi za prolazak u osminu finala Celja i sve je izglednije kako će za prolazak u nokaut fazu definitivno morati skinuti neki veliki skalp.

Nekako je računica išla u smjeru toga da bi Zagrebu za prolaz trebali biti dovoljni dobri rezultati u gostima kod Elveruma i Celja te pobjede protiv istih protivnika u Zagrebu, međutim s ta dva gostovanja Zagreb je odnio ukupno tek bod i to izboren u posljednjoj sekundi susreta u Norveškoj.

U Celju je odigran dosta izjednačen bez ikakvih odvajanja na obje strane. Prvi put da je netko došao do dva gola prednosti bilo je na samom kraju prvog poluvremena, pet sekundi prije odmora kada je Kristijan Horžen zabio za 10:8 Celja.

Drugo poluvrijeme u potpunosti je proteklo u pokušajima Zagreba da uhvati zaostatak i da se vrati u utakmicu. Prednost Celja uglavnom je vairirala od gola do tri gola prednosti.

U jednom trenutku sredinom poluvremena uspio je Zagreb napraviti seriju 3:0 golovima Horvata, Šipića i Mandića te poravnati na 17:17, ali uslijedilo je novo odvajanje domaćina i bijeg na 21:18 nakon čega se Zagreb nije vratio.

Uspio je doći dva puta na gol zaostatka, ali napad za poravnanje nije imao. Kada je David Razgor 20 sekundi prije kraja zabio za 24:22, svaka nada gostiju je nestala.

Kod Celja Klemen Ferlin upisao je 12 obrana, Josip Šarac postigao je šest golova, a Domen Novak pet. Kod Zagreba šest golova zabio je Damir Bičanić i to uz 6/6 realizaciju iz sedmerca.