Lider pao u Zmijavcima, Sesvećanima bod u Gradskom vrtu

Mihaela Bradovski • ponedjeljak, 11.11.2019.

Tijekom vikenda odigrana je većina susreta 13. kola Druge HNL. Momčadi s vrha, Šibenik i Orijent, nisu uspjele doći do pobjede...

U dvoboju momčadi sa samog dna ljestvice Kustošija je s 3:0 svladala Cibaliju i tako potvrdila dobru formu i pokazala još jednom dobro izdanje nakon promjene trenera. Cibaliji je prepustila dno ljestvice i stavila ju je u probleme.

U završnici prvog poluvremena Igor Jugović doveo je Kustošiju u vodstvo da bi u drugom dijelu posao domaćinu bio olakšan kada je Stjepan Salapić u 59. minuti zaradio drugi žuti karton. U završnih 15 minuta Martin Šlogar i Krešimir Kovačević zaključili su priču.

Druga momčad Osijeka igrala je na svom stadionu protiv Sesveta i remizirala je 1:1. Imali su Osječani vodstvo do 73. minute, ali Antonio Majcenić donio je bod gostima. Vodstvo Osječanima osigurao je golom u sudačkoj nadoknadi Todor Todoroski.

Rudeš je dugo lomio otpor Solina i u tome je uspio tek u 81. minuti. Iako je domaćin imao inicijativu i bio nešto bolji protivnik, tek u 81. minuti golom Denija Jurića iz kaznenog udarca Rudeš je došao do prednosti koju je zadržao do kraja susreta.

Pobjednika nije bilo u Rijeci gdje je domaći Orijent ugostio Hrvatski dragovoljac, a susret je okončan bez pogodaka. Gosti su se predstavili u dobrom izdanju i mogli sui iskoristiti silne probleme Orijenta s izostancima, ali sjajno je branio Carlo Berković.

Druga momčad Dinama visoko je poražena s 3:0 u gostima u Dugopolju. Mladi Dinamovci doputovali su oslabljeni bez niza igrača i sa samo četvoricom na klupi te su upisali visok poraz. U 35. minuti Ivan Rodić zabio je za vodstvo Dugopolja, a u drugom dijelu dva pogotka dodao je Ante Kordić.

Lider Šibenik pao je u Zmijavcima gdje ga je ugostila Croatia i svladala s 2:0. Već u trećoj minuti Josip Serdarušić zabio je za 1:0 da bi Mijo Šabić postavio konačnih 2:0 u 78. minuti.