Umag iznenadio Bjelovara, Ivandija dobro krenuo na klupi Sesveta

Mihaela Bradovski • utorak, 12.11.2019.

Odigrani su susreti sedmog kola Paket 24 Premijer lige, vrijedi istaknuti pobjedu Umaga protiv favoriziranog Bjelovara te pobjedu Silvija Ivandije na klupi Sesveta u prvom susretu od dolaska u klub...

U Stella Marisu u Umagu domaćin je stigao do bodova protiv Bjelovara slaveći 30:28. Bjelovaru je ovo tek drugi poraz ove sezone, a Umagu je tek druga pobjeda te je ujedno prekinuo dugački niz poraza. Do pobjede je stigao zasluženo, vodio je većim dijelom susreta i tek u završnici gostiju su uhvatili priključak. Ipak, golovi Vujića i Buvinića riješili su pitanje pobjednika.

Igor Vujić bio je prvo ime susreta s deset golova, a šest je dodao Gabriel Buvinić. Kod Bjelovara Ivan Koncul postigao je sedam golova, a Filip Jurišić pet.

Očekivanu pobjedu upisala je Gorica protiv Zameta, a najveće zasluge za to nosi Rudolf Zvonimir Šafranko koji je briljirao u drugom poluvremenu i tu postigao devet od svojih deset golova. Gostima nije pomogla niti odlična predstava vratara Marina Sorića koji je skupio 17 obrana.

Dubrava se oporavila od visokog poraza u Varaždinu i upisala je pobjedu protiv Dubrovnika 34:27. Dobro odrađen posao domaćina koji je u drugoj polovici prvog poluvremena uspio odmaknuti i stvoriti razliku dovoljnu za pobjedu.

S osam golova prednjačio je Karlo Godec, sedam je dodao Filip Vucelić, a pet Karpo Sirotić. Kod poraženih po šest golova postigli su Nikša Bušlje i Tomislav Radić.

Dobru utakmicu odradio je Poreč protiv Spačve, nije bilo nikakvih problema za domaćina koji je bio bolji protivnik tijekom cijelog susreta te je imao i dvoznamenkastu prednost.

U sastavu Dinka Đankovića istaknuli su se Ivan Filipović i Luka Moslavac s po osam golova. Po pet golova kod Vinkovčana postigli su Marko Vašarević i Marko Vignjević.

Silvio Ivandija dobro je krenuo na klupi Sesveta i odveo je ovu momčad do pobjede protiv Varaždina. U zanimljivom susretu Sesvećani su serijom 4:0 u zadnjih deset minuta susreta prelomili rezultat i otišli do pobjede.

Po pet golova postigli su Leon Strbad i Marko Tarabocchia, a kod Varaždina po šest su zabili Frano Vujović i Dominik Novak.