Vodeni sportovi

Jug nadigrao Mladost u Gružu i ostao jedini stopostotan

Sportnet, Branimir Korać • subota, 16.11.2019.

Jug AO ostaje nakon osam odigranih kola u Regionalnoj A 1 ligi jedini neporažen, štoviše jedini sastav sa stopostotnim bodovnim učinkom, dok je Mladost pretrpjela prvi ovosezonski poraz u ovom nadmetanju.

Pobjeda Gospara ima i vrijednost više jer je ostvarena sa čak četiri pogotka razlike ili prednosti što neće baš biti lagano Mladosti nadoknaditi ili nadmašiti za povratak na prvo mjesto koje pak nosi nakon odigranog ligaškog dijela domaćinstvo završnog turnira.

Mladost je imala uz vrlo lošu realizaciju igrača više (4-14), jako loš ulazak u susret u kojem je Jug AO, u manje od pet minuta već vodio 3:0. Nadalje, gosti su u dva navrata ostavili potpuno same dvojicu razornih udarača s vanjskih pozicija (Merkulov za 4:2 i Obradović za 9:6). Možda je pak ključan trenutak bio početkom treće dionice...

Naime, nakon što je Vrlić uspio u prvoj minuti treće četvrtine smanjiti na 7:6, ljevoruki Rus u redovima Mladosti, Harkov je lijepo predriblao Jugovog Grka Papanastasioua i onda ga još primorao na prekršaj za kazneni udarac. Izvođač peterca bio je Miloš Ćuk i tada... prevaga.

Vratar Juga AO Toni Popadić briljantno brani, sprječava izjednačenje, a minutu kasnije Loren Fatović, najbolji strijelac utakmice postiže briljantan pogodak. S igračem više je lopta "selila" s desnog na lijevo krilo, ondje je Fatović iz "mrtvog kuta zavukao" loptu u Marcelićevu mrežu za 8:6. Nije kraj... Tu sada dolazimo do još jednog trenutka pomutnje u obrani Mladosti kada Obradović ostaje sam na pet metara, neobranjivo i to je 9:6. Štoviše, malo je nedostajalo da iz kontre Benić ne podigne razliku već tada na plus četiri, ali je Ćuk uspio "pokupiti" tu loptu na zamišljenoj gol-crti.

Jug AO igra odličnu obranu, sjajno su zaustavili ponajveći adut mladostaškog napada, centre Radua i Vrlića. To jasno rezultira velikim brojem osobnih pogrešaka, ali obrana Gospara je tu opet iznijela pobjedu nad vanjskim šutem suparnika. Mladost se pak s druge strane nikako ne predaje. Početkom posljednje dionice, u prvom napadu je Ćuk smanjio na 10:9. Jamstvo apsolutne neizvjesnosti. Jamstvo koje je brzo ipak "razbijeno" jer Macan s igračem više, pa Xavi Garcia s desnog krila, zatim mladi Kržić koji rijetko daje golove, te u konačnici centar Lončar pogađaju uzastopno za 14:9. Poraz Mladosti je tek donekle uspio ublažiti Miloš Ćuk u posljednjim sekundama.

JUG AO – MLADOST 14:10 (3:1, 3:4, 4:3, 4:2)

DUBROVNIK – Plivalište Gruž. Gledatelja 700. Suci: Franulović (Rijeka) i Tiozzo (Split). Opunomoćenik: Bebić (Split).

JUG AO: Popadić (9+1 obrana), Macan, Fatović 4 (3), Lončar 1, Kržić 1, Garcia 2, Lozina, Merkulov 1, Papanastasiou, Žuvela, Benić 1, Obradović 3, Jarak, Tomasović. TRENER: Vjekoslav Kobešćak.

MLADOST: Marcelić (7 obrana), Radu 2, Miloš 2, Biljaka, Ćuk 2 (0), L. Bajić, Bukić 1, Lazić, Bowen, Anzulović, Kunac, Harkov 2, Jurlina, Vrlić 1. TRENER: Zoran Bajić.

PETERCI: Jug AO 3-3, Mladost 1-0.

OSOBNE POGREŠKE: Jug AO 20, Mladost 15 ISKLJUČENJE S PRAVOM ZAMJENE: Macan (27). TREĆA OSOBNA POGREŠKA: Obradović (24), Bowen (29).

REALIZACIJA IGRAČA VIŠE: Jug AO 6-12 (50%), Mladost 4-14 (29%)