Šibenka uvjerljiva protiv Dubrave u Vukovaru, domaćini pobjeđivali

Matej Kačan • subota, 16.11.2019.

Nastavak osmog kola HT Premijer lige u subotu je donio tri susreta u kojima su dominirali mahom domaćini...

Šibenka je povodom obilježavanja pada Vukovara "glumila" domaćina u "Gradu heroju" te se u Vukovaru dobrih 30 minuta mučila s Dubravom. Na poluvremenu su igrači sa zagrebačkog istoka držali zaostatak od tek pola koša (41:40) protiv Šibenke koja je u Slavoniju došla bez veteranskog vodstva pošto je Jakov Vladović ozlijeđen, a Vladimir Dašić bolestan.

Treća četvrtina donijela je odvajanje Šibenčana na sedam koševa razlike, a posao je dovršen u vrlo efikasnoj posljednjoj dionicu koju su igrači Edija Dželalije dobili s 33:17 za premijernu pobjedu novog trenera od 95:72.

Šibenčane je do slavlja vodio Eric Cobb s 18 poena te 10 skokova, a Toni Nakić je zabio 21 poen uz čak 80% šuta (8/10). Kod poraženih su Ante Smolić te Petar Perić ubacili po 13 poena.

Vrijednosnice Osijek su kod kuće s maksimalno skraćenom rotacijom od šest igrača te Nikolu Turaliju koji je odigrao tek sedam minuta svladale momčad Zaboka čija se kriza samo produbljuje i ne nazire joj se kraj.

Opet se Osijek morao vaditi iz zaostatka koji je prouzročen užasno drugom dionicom koju su Zabočani dobili s 35:16. Dvije i pol minute prije kraja Zabok je imao 85:82, a do kraja su Vrijednosnice postigle sedam poena uz nijedan primljen za konačnih 89:85.

Najefikasniji kod domaćina bio je Jordano s 18 poena, a po 15 su dodali Maxwell te Bašić. Amerikanac je uhvatio i osam skokova, dok je Zadranin podijelio devet asistencija. Zabočane je predvodio Lisica s 21 poenom.

Vrlo uvjerljiv je na Gripama bio i Split koji je s 30 razlike protiv susjeda iz Sinja isprao gorak okus poraza u drugoj ABA ligi. Već na poluvremenu je bilo 46:32, a do kraja se razlika i udvostručila nakon vrlo efikasne posljednje dionice koju su žuti dobili s 33:23.

Tako je semafor stao na 99:69, a Splićane je s 18 poena predvodio Bajo. Marčinković ga je pratio sa 17 ubačaja. Gabriel Marić je kod Sinjana postigao 19 poena, a s klupe je Tondjo dodao 15.