Dončić i Porzingis predvodili Dallas protiv branitelja naslova, Harden nastavlja uzimati puno šuteva

Petar Jenjić • nedjelja, 17.11.2019.

Odigrano je još šest utakmica noćas na NBA parketima. Dallas Mavericksi svladali su branitelje naslova Toronto Raptorse, James Harden ponovno je bio najbolji u pobjedi Houston Rocketsa, dok su Charlotte Hornetsi ponovno stigli do pobjede u zadnjim trenucima susreta...

Milwaukee Bucksi nisu imali previše problema na gostovanju kod Indiana Pacersa kod kojih su slavili sa 102:83. Vodstvo su preuzeli u završnici prve četvrtine te ga do kraja nisu ispustili. Tijekom susreta imali su i 25 poena prednosti.

Do devete pobjede sezone predvodio ih je Giannis Antetokounmpo s 26 poena, 13 skokova i šest asistencija, Brook Lopez dodao je 15 koševa i osam skokova. Dragan Bender nije nastupio.

Myles Turner sa 16 koševa, 11 skokova i četiri blokade bio je najbolji kod Pacersa.

Samo dan nakon što je Malik Monk donio pobjedu u zadnjoj sekundi, Charlotte Hornetsi danas su stigli do nove zahvaljujući trici Devontea Grahama 2.8 sekundi prije kraja. Tako su sa 103:102 odnijeli pobjedu iz Madison Square Gardena te nanijeli New York Knicksima deseti poraz, iako su imali i 15 koševa viška tijekom susreta.

Graham je ubacio čak devet trica na utakmici, a susret zaključio s 29 poena. Slijedio ga je P.J. Washington s 19 poena i pet skokova.

R.J. Barrett bio je najbolji kod Knicksa sa 22 poena i pet skokova, Mitchell Robinson dodao je 17 poena i 12 skokova.

U nešto kraćoj rotaciji James Harden uzeo je još više šuteva nego inače, što je pomoglo Houston Rocketsima kako bi slavili na gostovanju kod Minnesota Timberwolvesa sa 125:105. Sve do završnih minuta treće četvrtine domaćin se jako dobro držao, no posljednjih 12 minuta Rocketsi dobivaju sa 32:20 i rješavaju pitanje pobjednika.

Harden je uputio 41 šut prema košu, a zaključio je susret s 49 poena, pet skokova i šest asistencija. Ben McLemore dodao je 20 poena.

Karl-Anthony Towns s 27 poena i 15 skokova predvodio je Wolvese, Jake Lyman dodao je 2 poen i pet skokova.

Dallas Mavericksi na domaćem su parketu svladali Toronto Raptorse sa 110:102 te tako upisali sedmu pobjedu sezone. Nakon prvog poluvremena zaostajali su sedam razlike (60:53), ali kad su u završnici treće četvrtine stigli do minimalne prednosti, do kraja ju više nisu ispustili, iako su Raptorsi konstantno bili u igri.

Luka Dončić predvodio je Dallas s 26 poena, 15 skokova i sedam asistencija, ali i sedam izgubljenih lopti, dok je Kristaps Porzingis dodao 20 poena i 15 skokova.

Norman Powell s 26 poena i šest skokova te Fred VanVleet s 24 koševa, pet skokova i sedam asistencija bili su najbolji kod Raptorsa.