Krešimir Radovčić najbolji u teškom porazu Heliosa

Petar Jenjić • srijeda, 20.11.2019.

Odigrane su još tri utakmice osmog kola Druge ABA lige, a od hrvatskih košarkaša izdvojio se Krešimir Radovčić čiji je Helios pretrpio težao poraz od Borca...

Najbolja momčad lige ostaje na vrhu, a danas je stigla do svoje sedme pobjede u osmoj utakmici. Iako je igrala protiv ekipe koja se bori za doigravanje, Helios Domžala, Borac iz Čačka apsolutno je dominirao.

Srpska momčad u konačnici je slavila s visokih 101:55 te gostujućoj ekipi nanijela treći poraz ove sezone, a prvi nakon tri pobjede.

Već nakon prvog poluvremena domaćin je vodio s 49:25, a ta je prednost dodatno narasla u nastavku susreta. Helios je ostao bez ikakve šanse.

Šest igrača Borca upisalo je dvoznamenkast broj poena, a najbolji je bio Đoković sa 17 poena, dok je Čarapić dodao 15 koševa.

Jedini dvoznamenkast kod gostiju bio je Krešimir Radovčić sa 17 poena (7/10 za dva, 1/5 za tricu, slobodna bacanja 0/2), jedan skok i asistenciju, ali i pet izgubljenih lopti za 27 i pol minuta na terenu. Davor Konjević dodao je sedam koševa (2/4 za dva, 1/7 za tricu), tri skoka i tri asistencije za nešto manje od 27 minuta u igri.

Do pete pobjede stigla je Rogaška koja je slavila protiv Lovćena sa 85:61. Đorđe Lelić predvodio je pobjedničku momčad s 23 poena, dok je kod gostiju najbolji bio Mašan Vrbica s 25 poena.

Bez pobjede je i dalje Spars koji je danas na domaćem parketu poražen od Dynamica sa 81:75. Goste je do pobjede predvodio Miroslav Pašajlić s 22 koša, pet skokova i osam asistencija. Adin Vrabac s 15 poena bio je najbolji kod domaćina.