Split bez šanse u Nikšiću, Sutjeska upisala pobjedu

Petar Jenjić • utorak, 19.11.2019.

Split je peti poraz u Drugoj ABA ligi upisao na gostovanju kod Sutjeske koja je slavila s visokih 78:59 te ostala pri vrhi poretka...

Košarkaši Splita danas su gostovali kod Sutjeske u Nikšiću te upisali treći uzastopni poraz. Domaćin se pokazao kao neprelazan protivnik te je u konačnici slavio sa 78:59.

Osim tijekom prvog poluvremena, Split je stalno hvatao zaostatak te pao na omjer od tri pobjede i pet poraza, dok je Sutjeska na 5-3.

U šestoj minuti Split je vodio sa 17:9 nakon čega je uslijedila serija domaćina od 15:0 kojom je preuzeo vodstvo, a četvrtinu zaključio s pet koševa viška (26:21).

Tijekom druge četvrtine čuvao je prednost, a polovicom treće dionice stigao i do dvoznamenkaste razlike. Do kraja susreta Split se nije uspijevao ozbiljnije vratiti u susret.

Nikola Pavlićević s 22 poena i šest dodavanja predvodio je Sutjesku, Draško Knežević dodao je 16 koševa i tri ukradene lopte.

Po deset koševa kod Splita ubacili su Toni Perković i Pavle Marčinković (šest skokova).