Novo Vrijeme izvuklo remi protiv favoriziranog domaćina

Branimir Korać • petak, 22.11.2019.

Prvak Hrvatske u futsalu odigrao je vrlo dobru utakmicu protiv ruskog prvaka Tjumena i izvukao je remi 3:3...

Momčad nemjerljivo većeg budžeta, s nizom ruskih reprezentativaca i Brazilaca prve klase, nije uspjela svladati hrvatskog prvaka Novo Vrijeme.

Makarani su na u drugom kolu Elitne runde Lige prvaka odigrali s Tjumenom 3:3, neće vidjeti Final Four, što je bilo izgledno čim se saznalo kako su u skupini s jednim Sportingom iz Lisabona, ali Rusiju će napustiti sa spoznajom da itekako mogu igrati s europskom elitom.

Tjumen spada među najbolje europske momčadi, ali Novo Vrijeme je ostalo neporaženo u međusobnom dvoboju iako je domaćinu trebalo manje od deset minuta da dođu do dva gola prednosti.

Već u osmoj minuti najbolji igrač Tjumena Antoškin doveo je svoju momčad u vodstvo, a već u sljedećoj minuti Taffy pogađa za 2:0.

Prijetilo je da utakmica vrlo rano od u neželjenom smjeru, ali da se to ne dogodi, pobrinuo se Osredkar koji u desetoj minuti smanjuje na 2:1 i psihološki vraća Novo Vrijeme u igri.

Lijepe vijesti dolaze i u završnici prvog dijela, Fideršek je bio u odličnoj poziciji te je zabio za poravnanje na 2:2 na odmoru.

Sredinom drugo poluvremena Tjumen je još jednom došao do pogotka i to ponovno preko Antoškina koji je iskoristio neopreznost Makarana, ali u 32. minuti Upalev je isključen i Novo Vrijeme s igračem više dolazi u 33. minuti do poravnanja na 3:3, ponovno je strijelac bio Fideršek.

Do kraja susreta promjena nije bilo i Novo Vrijeme odnosi veliki bod.