Tomić i Perasović do pobjeda, Real uvjerljiv protiv CSKA

Matej Kačan • petak, 22.11.2019.

Pet utakmica odigrano je u Euroligi u petak, a pobjede su ostvarili hrvatski predstavnici. U utakmici kola Real je u Madridu bio uvjerljiv protiv CSKA...

Panathinaikos se sa svojim starim/novim trenerom Rickom Pitinom na gostovanju kod Bayerna pobrinuo za zadržavanje natpolovičnog omjera i mjesta koje vodi u doigravanje. Sjajna druga i treća četvrtina nakon vodstva Bayerna od 24:16 bile su dovoljne za okretanje utakmice i pobjedu Grka.

Završilo je 87:75 u korist grčkog velikana kojeg je predvodio Nick Calathes s 12 poena te sedam skokova i pet dodavanja, a kod Bayerna je prvo ime bio Paul Zipser s 23 poena.

Francuski Asvel nije uspio doći do novog iznenađenja, u Francuskoj je jači bio Fenerbahče koji je upisao treću pobjedu te Željko Obradović može barem malo odahnuti, iako vjerojatno neće. Fener je prednost gradio kroz cijelu utakmicu, a najveći dio posla obavljen je u drugoj četvrtini koju je Fener dobio s 29:20.

Na kraju je na semaforu svijetlilo 88:72 u korist gostiju koje je vodio Vladimir Štimac s 21 poenom uz osam skokova. Za Asvel je 18 postigao Lighty.

Barcelona nastavlja sa sjajnim igrama, a nova žrtva je bio Maccabi koji je u Kataloniji nastradao s 23 razlike. Drugo poluvrijeme je u potpunosti pripalo Barci i bilo je odlučujuće, domaćini su u tih 20 minuta ostvarili 53:27.

Konačni rezultat je bio 96:73. Kod Barcelone je sjajan bio Nikola Mirotić s 25 poena te čak 14 skokova, a hrvatski centar Ante Tomić je imao šest poena uz pet uhvaćenih lopti. Tyler Dorsey je kod Izraelaca postigao 15 poena.

Baskonia i Velimir Perasović su nakon velike pobjede nad CSKA potvrdili dobru formu očekivanom pobjedom nad drugom ruskom ekipom, Zenitom iz Sankt Petersburga. U ne pretjerano zanimljivoj utakmici na malo koševa dovoljna je bila druga dionica koju su Baskijci dobili s 19:10.

Do kraja se razlika održavala, a završilo je 70:60. Baskonia je ovom pobjedom došla na 5-5 omjer i jedna pobjeda je dijeli od osmog mjesta koje vodi u doigravanje. Tornike Šengelia bio je po običaju prvo ime Perasovićeve ekipe s 20 poena, dok je Ruse vodio iskusni centar Gustavo Ayon s 18 ubačaja.

Utakmicu kola su u Madridu odigrali Real i CSKA, a na kraju su Madriđani bili vrlo uvjerljivi nakon sjajnog drugog poluvremena koje je ubilo utakmicu. CSKA je limitiran na tek 33 poena u drugih 20 minuta za uvjerljivih 97:81 na kraju.

Real je predvodilo argentinski duo. Campazzo je ubacio 18 poena, dok je 17 uz 11 skokova dodao Gabriel Deck. Kod CSKA je dominirao Voigtmann s 20 poena, ali sam nije bio dovoljan.