Regionalni ligaši ipak prejaki, Cibona nastavlja ogromnu dominaciju

Matej Kačan • petak, 22.11.2019.

Tri susreta je donio petak u domaćoj košarkaškoj Premijer ligi, a svoj posao su odradile tri najbolje momčadi i to u gostima...

Gorica je nakon prvog kola i poraza od Splita bila u naletu, ali je u goste u Veliku Goricu došla Cibona i pokazala klasu. Igrači Josipa Sesara odigrali su užasnu napadačku partiju te su s tek 50 postignutih poena upisali poraz nakon sedam uzastopnih pobjeda.

Već nakon prve četvrtine bilo je 17:11 za Cibose, a do poluvremena razlika raste do +12 u korist gostiju. Trećom dionicom se Gorica primakla na devet poena zaostatka, ali onda Cibona u posljednjih 10 minuta radi 23:7 i odnosi uvjerljivu pobjedu od 75:50.

Cibonu je s 14 poena vodio mladi Roko Prkačin, a po 12 su dodali Gibson i Bundović. Kod Gorice je jedini dvoznamenkasti bio Brzoja s 10 poena.

Puno teži zadatak na gostovanju u Šibeniku je imao Split koji je susret prelomio tek u zadnjoj dionici. Prvih 30 minuta je proteklo u velikom egalu te je Šibenka čak i imala blagu prednosti, ali je 8:2 serija za 79:71 u posljednjoj minuti prelomila utakmicu u korist gostiju koji su se konsolidirali nakon toplo-hladnog ulaska u domaću sezonu.

Split su vodila četiri igrača, dok su ostali podbacili. Na najvišoj razini je bio Toni Perković s 19 poena, a pomogli su mu i Bajo, Marčinković te Gabrić. Kod Šibenke je prednjačio Nakić s 18 ubačaja.

Zadar je u svojoj bivšoj dvorani usprkos svim očekivanjima gubio od Sonika na poluvremenu, ali je u drugih 20 minuta ubacio u brzinu više i odjurio do pobjede.

U prvom poluvremenu je sve štekalo za abaligaša pa Sonik vodi 42:33 na velikom odmoru. Drugi dio donio je buđenje Zadrana koji su ostavili druge Zadrane na 19 poena u 20 minuta za konačnih 80:61.

Kod Zadra je najefikasniji bio Allen s 22 poena, a pratio ga je Junaković sa 17. Kod Sonika su Popić i Segarić ubacili po 10, a za poen bolji su bili Jošić i Banić.