Bilić i dalje niže pobjede, nova stigla kod kuće protiv Sheffield Wednesdaya

Marjan Kreševac • subota, 23.11.2019.

U 17. kolu Championshipa odigrano je deset susreta od kojih ćemo izdvojiti novu pobjedu Bilićevog West Bromwich Albiona 2:1 protiv Sheffield Wednesdaya kojom je ostao na prvom mjestu u Championshipu, novo posrtanje Lutona 1:2 kod kuće protiv Leedsa i Birminghamovih 1:1 na gostovanju kod Huddersfielda...

West Bromwich Albion - Sheffield Wednesday 2:1

Situacija za Slavena Bilića i njegove Baggiese iz kola u kolo postaje sve ljepša. Nakon 17 odigranih kola West Bromwich Albion još uvijek se nalazi na čelu prvenstvenog poretka s nova tri upisana boda zahvaljujući domaćoj pobjedi nad Sheffield Wedenesdayjem. Prednost na vrhu nije impresivna, iznosi dva boda protiv Leedsa.

Bodovna prednost je takva kakva je, ali Bilića treba radovati pristup i karakter njegove momčadi koja iz sebe izvlači posljednje atome snage i jednom zavidnom agresijom po cijelom terenu, neovisno tko stoji s druge strane niže pobjede jednu za drugom. Danas je sve počelo idealno, nakon uvodnog promašaja Filipa Krovinovića iz osme minute koji je dobio priliku da započne susret već u desetoj domaći dolaze do vodstva.

Matheus Pereira lijepim pasom pronašao je na desnoj strani kaznenog prostora Hala Robson-Kanua koji bez puno filozofiranja odapinje udarac ljevicom i probija gostujućeg vratara po sredini gola. Nakon brzog pogotka uslijedilo je zatišje na terenu, bez neke izrazite prilike koju vrijedi istaknuti.

Ne znamo što je Bilić rekao svojim igračima, ali nekako sumnjamo da im je naredio prepuštanje igre gostima i povlačenje u krilo svom vrataru, ali upravo se to dogodilo u drugom dijelu. Gosti su poletjeli terenom, kreirali, prijetili da bi na kraju i izjednačili zahvaljujući pogotku Stevena Fletchera u 58. minuti iz kaznenog udarca koji je skrivio naš Krovinović.

Imali su gosti priliku u 64. minuti i za potpuni preokret, ali udarca Jacoba Murphyja odsjeo je na okviru gola. Nisu domaći ni nakon toga potonuli, naprotiv, izvukli su ono najbolje od sebe i uložili maksimalni trud da stignu do pobjede koja bi ih ostavila na prvom mjestu. Na kraju su i uspjeli u tome, do pobjedonsnog pogotka stigli su u 88. minuti susreta također udarcem s bijele točke, a pogodak je postigao Charlie Austin.

U sljedećem kolu West Bromwich Albion dočekuje Bristol City dok Sheffield Wednesday dočekuje Birmingham City. Krovinović je igrao do 81. minute susreta.

Luton Town - Leeds 1:2

Nastavljaju se i dalje muke po Lutonu. U susretu 17. kola koji su igrali kao domaćini imali su pozitiva rezultat 1:1 sve do posljednjih sekundi susreta kada su gosti zahvaljujući autogolu Matta Pearsona došli do vrlo važna tri boda za skok na drugo mjesto na tablici. Luton je ovim porazom produljio svoj niz na pet susreta bez bodova.

Leeds je na otvaranju drugog poluvremena, točnije u 51. minuti stigao do vodstva zahvaljujući pogotku Patricka Bamforda, ali gostujuće veselje bilo je kratkog vijeka, u 54. minuti domaći izjednačuju preko Jamesa Collinsa. Sve do kraja susreta izgledalo je da Luton ima bod u džepu, ali tada se pojavio Pearson i darovao gostima sva tri boda.

Simon Sluga i dalje ne brani, a s obzirom u kakvoj je formi James Shea koji je bio zvijezda prvog poluvremena i uz malo sreće kada je pokušaj Tylera Robertsa završio na okviru gola, ali i uz puno više golmanske vještine uspio poskidati niz teških udaraca, bojimo se da bi Zlatko Dalić stvarno trebao razmisliti o nekim novim alternativama za Dominika Livakovića.

Huddersfield - Birmingham 1:1

Birmingham City uzeo je samo bod na gostovanju kod Huddersfield Towna, a kako se susret razvijao mogli su ostati gosti bez bodova. U 55. minuti domaći su stigli do vodstva drugim pogotkom sezone Fraizera Campbella. Dugo su domaći branili svoje vodstvo, ali u 78. minuti nisu uspjeli adekvatno očistiti jednu situaciju nakon kornera i Roberts je glavom uspio izjednačiti i osigurati bod Birminghamu.

U redovima Birminghama Ivan Šunjić odigrao je vrlo dobru utakmicu posebno u onom svom najjačem dijelu, destrukciji igre. Za svoj uvjerljivi nastup zaradio je jednu od najviših ocjena u momčadi.