Liga prvaka, skupina A, 9. kolo, 24.11.2019, 17:00 h
RK Zagreb 30:27 Elverum
Elverum

PPD Zagreb napokon do pobjede! U polupraznoj Areni pao je Elverum

Mihaela Bradovski • nedjelja, 24.11.2019.

Tek iz devetog pokušaja PPD Zagreb napokon je došao do pobjede u ovosezonskom izdanju Lige prvaka. I ta pobjeda izborena je teškom mukom u polupraznoj Areni protiv norveškog Elveruma s 30:27...

Upisana je prva pobjeda u Ligi prvaka, ali daleko od toga da je sve bilo dobro. Loši rezultati PPD Zagreba u ovoj sezoni očekivano su ohladili i Zagrepčane koji su uglavnom publika koja prati rezultat, a ova momčad ga nema. Osjetilo se to na tribina koje su biše više nego poluprazne i nije bilo jednostavno u takvoj atmosferi igrati.

No, ako ne možeš pobijediti Elveruma, koga ćeš? Bio je toga svjestan i Veselin Vujović koji je ultimativno tražio pobjedu u ovom susretu. Ona je upisana, može biti zadovoljan zbog toga, ali daleko je to od igre potrebne za jači otpor svima ostalima u skupini.

Od početka se osjetila nervoza u igri Zagreba koji u prvih 15 minuta nije izgledao dobro niti u obrani, a niti u napadu. Srećom Elverum to nije bolje iskoristio i imao je samo dva gola prednosti.

Onda je uslijedilo bolje razdoblje u igri Zagreba koji u deset minuta radi seriju 9:4 i preuzima kontrolu nad rezultatom.

Na odmoru su Zagrebaši imali vodstvo 16:13, kontrolu nad susretom i samo su trebali tako nastaviti u drugom poluvremenu i ne bi bilo većih problema.

Tako je i bilo, u 38. minuti vodili su 20:16, imali ključeve igre u svojim rukama i onda slijedi pad. U samo dvije minute Elverum radi 4:0, Vujović zove minutu odmora potpun izvan sebe, sve što je Zagreb gradi, uništio je u tako kratko vrijeme.

Ukupno je Elverum napravio 7:1 i poveo s 23:21, ali u zadnjih deset minuta Zagreb je ipak na silu izvukao pobjedu.

Završilo je 30:27 uz osam golova Damira Bičanića, pet Davida Mandića i četiri Zlatka Horvata. Kod Norvežana Sigvaldi Gudjonsson zabio je sedam golova.