Barcelona, Real i Perasović do novih pobjeda u španjolskoj ligi

Matej Kačan • ponedjeljak, 25.11.2019.

Pet utakmica odigrano je u nedjelju u španjolskoj košarkaškoj ligi, a pobjede su odnijeli favoriti uz solidan doprinos hrvatskih predstavnika...

Estudiantes je kod kuće izgubio od Burgosa s neizvjesnih 78:76 iako je gubio kroz cijeli susret. Prednost Burgosa je išla i do 10 razlike da bi se Estudiantes vratio u egal u posljednje dvije minute. Ipak, Burgos je slobodnim bacanjima zadržao prednost i pobjedu.

Burgos je vodio Earl Clark s 18 poena, a 17 je dodao bivši igrač Cedevite Vitor Benite. Kod Estudiantesa je Brizuela postigao 15, a Duje Dukan je zabio devet poena uz dva skoka za 20 minuta.

Iberostar s Tenerifa je kod kuće gubio od Betisa s devet razlike nakon 30 minuta. Ipak, domaćini su posljednju dionicu dobili s čak 37:23 za 94:89 i pobjedu. Šermandini je pobjednike vodio s 24 poena, a kod gostiju je prednjačio Whittington s 22 poena.

Teže od očekivanog je Barcelona došla do pobjede kod Murcije. Nakon loše druge dionice Barca se našla u rupi, a za iskopati se iz provalije bio je potreban preokret u posljednjoj četvrtini uz potrošnju onih najboljih.

Preokret je ipak uspio, a sve je dobro što se dobro svrši. Barcelonu je vodio Nikola Mirotić s 20 poena uz 11 skokova, a zapaženu rolu je imao i Ante Tomić s 12 poena i devet uhvaćenih lopti.

Velimiru Perasoviću i njegovoj Baskoniji dovoljna je bila sjajna treća dionica za pobjedu nad Valencijom. Tih 10 minuta je dobiveno s 33:20, a to je uz zalihu iz prvog dijela bilo dovoljno da se domaćini opuste u posljednjoj dionici i dobiju s 85:74.

Baskoniju je predvodio Shields sa 17, a 16 je dodao Nik Stauskas. Kod Valencije je prednjačio >Jordan Loyd s 20 poena, a 16 je zabio Dubljević.

Real je kod kuće svladao Gran Canariju prilično uvjerljivo i uz podjednaku potrošnju svih učesnika. 18 razlike je zaliha skupljena u prvom poluvremenu koja se uz sitno opuštanje u trećoj dionici izdržala do konačnih 92:76 i uredne pobjede.

Čak pet dvoznamenkastih igrača je imao Real, a najviše je zabio Nico Laprovittola sa 16 poena. Po 12 su kod Gran Canarije zabili Shurna i Radičević.