Vinogradar golom iz penala u 90. minuti svladao skromno Trnje

Mihaela Bradovski • utorak, 26.11.2019.

Odigrani su susreti 14. kola Treće HNL Središte, a iznenađenja je bilo. Trnje je mučilo Vinogradara, Špansko je uzelo bod kod Kurilovca, a HAŠK je slavio u Lučkom...

Lider Treće HNL Središte Vinogradar teškom mukom stigao je do pobjede protiv davljenika Trnja. Slavio je 2:1, a pobjedu mu je donio Igor Prijić iz kaznenog udarca u 90. minuti. Prijić je zabio i u završnici prvog dijela za 1:0 da bi sredinom drugog poluvremena Matej Ivkovčić autogolom poravnao na 1:1. U sudačkoj nadoknadi domaćin je ostao bez isključenog Martina Bašića koji je zaradio drugi žuti karton.

Maksimir je u gostima upisao pobjedu protiv Zagorca 3:1. Vodio je na poluvremenu 2:0 golovima Dominika Horvata i Ivana Abramovića da bi Darko Kunštek vratio neizvjesnost u 68. minuti. Ipak šest minuta kasnije Horvat drugim golom zabija za konačnih 3:1.

Ponikve su u gostima stigle do pobjede 2:1 kod Dugog Sela i to zahvaljujući preokretu u zadnjih deset minuta. Vodili su domaćini golom Darija Josipovića sve do 83. minute kada Lovro Banovec poravnava. Dvije minute kasnije isti igrači radi potpuni preokret.

Remi je viđen u Vrapču gdje je gostovao Jarun, a susret je okončan 1:1. Gosti su poveli početkom drugog poluvremena pogotkom Frane Vučemilović-Vranjića, ali Mario Fajdiga sredinom drugog poluvremena postavlja konačnih 1:1.

Petrinjska Mladost kod kuće je remizirala protiv Gaja iz Mača 2:2 zahvaljujući golovima Andreja Pavlovića. Godsti su prvi poveli preko Dine Cvrtile da bi Mladost došla do preokreta, ali Tomislav Haramustek u 83. minuti donosi bod gostima.

Bistra je s igračem manje stigla do pobjede u Vrbovcu 2:0. U 51. minuti Tomislav Hanžek postigao je pogodak za vodstvo gostiju koji deset minuta kasnije ostaju bez kartoniranog Antuna Grozdeka. Vrbovec ipak nije došao do poravnanja već je Emanuel Nikpalj zabio za 2:0 u 94. minuti. Odmah nakon toga Josip Colarić zarađuje drugi žuti karton.

Kurilovec nije uspio na svom travnjaku svladati davljenika Špansko, susret je okončan 1:1 bez pobjednika. Vodili su gosti već od četvrte minute golom Antonija Pavlica, no u 25. minuti Matej Kelava je poravnao. Do kraja susreta ipak nije bilo promjena.

Neočekivani domaći poraz upisalo je Lučko protiv HAŠK-a. Ilija Lončarević nadmudrio je Ivana Milasa i HAŠK je golom Matea Velića iz 80. minute došao do pobjede.