Željko Šakić prvi asistent Lietkabelisa u pobjedi protiv Rytasa

Petar Jenjić • četvrtak, 28.11.2019.

Košarkaši Lietkabelisa svladali su Rytas u prvenstvenoj utakmici te stigli do druge pozicije na ljestvici...

Do sedme pobjede u desetoj prvenstvenoj utakmici stigao je Lietkabelis koji je na domaćem terenu bio bolji od Rytasa sa 83:74.

Današnjom pobjedom skočio je na omjer 7-3, dok je Rytas na omjeru od sedam pobjeda i četiri poraza. Prvo mjesto drži neporaženi Žalgiris.

Domaćin je serijom 15:1 u završnici poluvremena stigao do 15 poena prednosti (47:32). U nastavku susreta održavao je prednost, a gosti se nisu nijednom uspjeli spustiti ispod sedam poena zaostatka.

Najbolji je u pobjedničkim redovima bio Tomas Dimša s 24 poena. Željko Šakić nije briljirao, ali je s pet asistencija bio najbolji u ekipi. Tome je dodao devet poena (1/5 za dva, 2/5 za tricu, slobodna bacanja 1/3) i pet skokova za 33 minute na terenu.

Goste su s po 14 poena predvodili Mindaugas Girdžiunas i Evaldas Kairys.