Prizemljenje: FMP zamrznuo Zadar na minus 27

Matej Kačan • petak, 29.11.2019.

Deveto kolo ABA lige su u Železniku otvorili FMP i Zadar, a domaćin je opravdao svoj status favorita s uvjerljivih 94:67...

Zadar nije uspio nadograditi uvjerljivu pobjedu nad Cedevita Olimpijom. Tvrdo prizemljenje stiglo je u Srbiji kod FMP-a koji je još jednom pokazao da je ekipa iz samog vrha lige te je deklasirao Zadrane s 94:67.

A Zadar je krenuo dobro. Prvih pet minuta košarke je bilo za zaborav na obje strane te je bilo 5:1 za FMP, a onda Gilbert i Mavra rade 7:0 i dovode Zadar u prvo i jedino vodstvo na utakmici. Do kraja prve dionice domaćini rade 15:7 i na semaforu je 20:15.

U drugoj četvrtini gledamo festival slobodnih bacanja Zadar je brzo ušao u bonus, a domaćini su sve kažnjavali s crte penala. Zadar se još i nekako držao na desetak razlike, ali 10:0 serija Ulubaya, Pecarskog i Tejića rješava svaku sumnju u pobjednika.

Kao da to nije bilo dosta, i treća dionica završava s 23:14 i na semaforu je okruglih +30 za FMP, a posljednjih deset minuta bilo je tek odrađivanje posla i održavanje razlike za pobjedu FMP-a i omjer 6-3, dok je Zadar ostao na jednoj pobjedi.

Ulubay je vodio FMP sa 16 poena, dok je Pecarski dodao 15. Mavra je bio jedna od rijetkih svjetlih točaka sa 17 poena uz šest dodavanja, dok je Domagoj Vuković dodao 14 uz sedam skokova.