Murvica i dalje na nuli, Bjelovar tijesno slavio u Osijeku

Mihaela Bradovski • ponedjeljak, 02.12.2019.

U 1. HRL za žene odigrano je šest susreta desetog kola, Bjelovarke su nastavile s dobrim rezultatima, a Murvica je i dalje na čekanju za prve bodove...

Murvica je i dalje na dnu ljestvice bez ijednog boda, a u gostima kod Umaga i nije imala neka velika očekivanja. Domaća ekipa je kvalitetnija i to je potvrdila pobjedom 29:25. Razlika je mogla biti i veća, ali gošće su u završnici ipak smanjile zaostatak.

Umag su predvodile Ana Jajčević s devet golova i Lucija Blašković s deset obrana. Kod Murvice Antonela Kalčić zabila je sedam golova.

Koka je upisala očekivanu pobjedu protiv Splita 35:29. Zanimljiv dvoboj donio je pobjedu Varaždinki, a Splitu je to već peti uzastopni poraz. Susret se počeo lomiti već sredinom prvog dijela kada je Koka s tri uzastopna gola prvi put se odvojila i gošće do kraja susreta nisu više imale šanse.

Sara Šopar skupina je 13 obrana, Ivana Dežić zabila je devet golova, a po šest su dodale Tea Jalušić i Ines Domjan. U gostujućem sastavu Klara Rubić postigla je sedam golova.

Dalmatinka i Virovitica u Pločama su remizirale 34:34, a gošću mogu žaliti za punim plijenom jer su imale na manje od dvije minute prije kraja vodstvo 34:31. Ipak uz dva gola Magdalene Žderić i jedan Anđele Zelić Dalmatinka je poravnala.

Andrijana Jelčić skupila je čak 17 obrana, po sedam golova zabile su Žderić i Andrea Klarić, a po šest Zelić i Josipa Oršulić. Kod Virovitice Maja Kožnjak zabila je 12 golova, a Tamara Hudoletnjak deset dok je Tena Mioč Čabadaj dodala šest golova.

Zrinski je u zadnjih 20 minuta susreta riješio pitanje pobjednika protiv Dugog Sela. Od 21:21 otišao je za pet minuta na 27:22 i pitanje pobjednika je riješeno.

Po čak 13 golova zabile su Ana Maria Gavrić i Lea Vukojević. Kod gošći Josipa Bebek zabila je devet golova, Valentina Čamber osam, a Anamarija Galić sedam.

Sinj je lakše od očekivanja slavio protiv Sesvećanki. Bilo je visokih 30:23, a odluka je pala u drugom poluvremenu gdje su Sesvećanke potpuno pale.

Po šest golova postigle su Marija Hrgović-Tomić i Matea Mažurin, a po pet Marija Ljubičić i Ana Lovrić. Kod poraženih Bernarda Čalušić zabila je osam golova, a Petra Dičak sedam.

Zanimljivo je bilo u Osijeku gdje je gostovao Bjelovar i izvukao pobjedu 33:32. Osječanke su tijekom drugog poluvremena imale i četiri gola prednosti, ali nisu izdržale i Bjelovar je slavio preokretom.

Josipa Mamić predvodila je gošće s osam golova, a po šest su dodale Marija Borković i Slavica Šuster. Kod Osijeka Magdalena Brkić skupila je 14 obrana, po osam golova zabile su Dora Lacković i Petra Jeršek, a sedam Zorana Milić.