SEHA liga, skupina B, 10. kolo, 03.12.2019, 17:00 h
Eurofarm Pelister 27:28 RK Zagreb
RK Zagreb

Sjajni Horvat odveo PPD Zagreb do vrlo važne pobjede u gostima kod Eurofarma

Mihaela Bradovski • utorak, 03.12.2019.

PPD Zagreb došao je do važne pobjede u borbi za drugo mjesto u svojoj skupini SEHA lige. U gostima je svladao Eurofarm Rabotnik s 28:27...

Važan susret za PPD Zagreb i vrlo važna pobjeda. Borba za mjesta na završnom turniru SEHA lige je žestoka i bodovi s ovog gostovanja Zagrebu puno znače.

Svladan je Eurofarm Rabotnik s 28:27, bilo je vrlo neizvjesno kroz svih 60 minuta, ali Zagreb je izborio važne bodove. Bitna je ova pobjeda i za samopouzdanje kompletne momčadi, poznato je da Zagreb ima ogromnih problema i nije u idealnom stanju stoga je svaka pobjeda jako važna i za samopouzdanje.

Eurofarm je samo jednom tijekom susreta uspio doći do poravnanja i to na samom startu kada je Markovski izjednačio na 1:1, nakon toga Vekić i Horvat podižu na 3:1 i Eurofarm više nijednom nije poravnao.

Do kraja prvog poluvremena Zagreb se odvojio i na četiri gola prednosti i upravo tu razliku odnio je na odmor vodeći 16:12.

U drugom dijelu uspio je Eurofarma smanjiti zaostatak, do sredine poluvremena vratio se na gol razlike, imao i napade za poravnanje, ali Ristanović je u tim trenucima bio dobar i spriječio je poravnanje.

U završnici susreta Zagreb je dobro odradio posao, održavao je prednost i na kraju uzeo vrijedne bodove.

Odličnu utakmicu odigrao je Zlatko Horvat koji je postigao deset pogodaka bez promašaja, od toga šest s linije sedam metara, četiri gola dodao je Matej Hrstić.

Kod Eurofarma Vladislav Ostrouško zabio je sedam golova, a pet je dodao Milan Đukić. Lovro Jotić postigao je jedan pogodak iz tri pokušaja.