Tri remija i glatka pobjeda Umaga nad Dubrovnikom, povratnik nakon dugačke pauze junak Sesvećana

Branimir Korać • utorak, 03.12.2019.

Za vikend su odigrana i preostala četiri susreta desetog kola Paket 24 Premijer lige, a zanimljivo čak tri od ta četiri susreta okončana su podjelom bodova.

Jedini koji su uspjeli za vikend upisati pobjedu su rukometaši Umaga. Oni su ugostili Dubrovnika i nisu imali nikakvih problema, glatko su slavili s 40:32.

Od početka do kraj bilo je sve izvjesno, Dubrovčani su očajno krenuli u utakmicu, gubili su 6:0 i tek u devetoj minuti došli su do prvog pogotka. Naravno, nakon takvog starta nisu uspjeli uhvatiti priključak, Umag na svom terenu takvo što ne dopušta i do kraja je potpuno dominirao i slavio s plus osam.

Sven Matijević skupio je 12 obrana, Gabriel Buvinić upisao je osam golova, a Marin Sinčić pet. Kod Dubrovnika Marino Gabrieri zabio je šest golova, a Hrvoje Lončarica pet.

Zanimljivo je bilo u Poreču gdje je domaćin odradio sjajno prvo poluvrijeme, ali ulazak u drugo je prespavao i Goričani su napravili veliki preokret. Na odmoru je Poreč vodio 15:10, ali Gorica u drugi dio ulazi serijom 10:2 i radi preokret. Ipak u završnici susreta domaćin je izvukao remi 25:25.

Po pet golova kod Poreča postigli su Filip Perić, Ivan Filipović i Matija Rađaković, a kod Gorice Davor Ćavar postigao je devet golova dok su po pet dodali Ivan Laljek i Jakov Vrdoljak.

Remi je viđen i u Rijeci gdje je susret okončan 26:26, a s obzirom na ono što se događalo tijekom susreta bliži pobjedi bili su domaćini. Imao je Zamet tijekom drugog poluvremena i plus četiri, ali Spačva se vratila i uzela taj bod.

U domaćem sastavu Tin Tomljanović zabio je osam golova, a pet je dodao Veron Načinović. Kod Vinkovčana Nikola Ćirović upisao je 11 obrana dok je Dario Raguž dodao devet golova.

Sesvećani su izvukli vrijedan bod protiv Dubrave s kojom su remizirali 26:26. Gosti su u zadnjih deset minuta ušli su vodstvom od tri razlike, imali su stvari u svojim rukama, 26:25 vodstvo u samoj završnici, a onda Darko Mršić u zadnjoj sekundi izvana pogađa za konačnih 26:26.

Da priča bude još bolja, Mršić se tek vratio nakon ozljede zbog koje je bio dva mjeseca van parketa, ovo mu je bila prva utakmica, ušao je pred kraj utakmice i pogodio za pobjedu.

Šest golova kod Sesvećana postigao je Marko Tarabocchia, a kod Dubrave sedam je zabio Ante Ivanković.