Split preko Heliosa do polovičnog omjera, odlični Perković i Marčinković

Matej Kačan • utorak, 03.12.2019.

Košarkaši Splita su na Gripama u susretu 10. kola ABA2 lige pobjedili Helios Sunse s 90:79...

Splićani se zagrijavaju nakon slabijeg starta u sezonu, a posebna snaga "Žutih" je domaći teren na Gripama. Ta je prednost iskorištena i u dvoboju s Helios Sunsima koji su u Split stigli s omjerom 6-3 i na trećem mjestu tablice.

Split je bio bolji s 90:79 te je skočio na omjer 5-5 i četvrto mjesto tablice, barem dok se ne kompletira cijelo kolo. No nije krenulo baš bajno za domaćina.

Nakon sedam minuta košarke Helios je vodio 24:6 i tada bi se svi zakleli da će Split upisati novi poraz. Usprkos našim očekivanjima tada kreće serija Splićana koja se zaustavila na 30:6 na polovici druge četvrtine. Splićane su u seriji do vodstva poveli Toni Perković kojemu je odmor protiv Hermesa dobro došao te Gabrić i Marčinković. Na poluvremenu je tako 47:42.

Treću četvrtinu Split otvara još bolje i nakon polaganja Perkovića brzo je 56:42, a do kraja dionice na semaforu svijetli 68:58. S 5:0 preko Omana i Mahkovica Helios dolazi na minus pet, ali se nakon minute odmora Split pribrao i vratio razliku u dvoznamenkaste sfere, a tako je ostalo i do kraja.

Sjajan je kod Splita bio Perković s 33 poena i šest dodavanja, a pratio ga je Marčinković s 23 poena uz čak 11 asistencija. Kod Heliosa je prvo ime bio mladi hrvatski razigravač Krešimir Radovčić s 24 poena, a isto toliko je ubacio i Mahkovic.