Triple-double Nikole Jokića, Luka Dončić ozlijedio se na početku utakmice

Petar Jenjić • nedjelja, 15.12.2019.

Noćas je odigrano još pet utakmica u NBA ligi, a potrebno je izdvojiti triple-double Nikole Jokića u slavlju Nuggetsa, kao i ozljedu Luke Dončića u porazu Mavericksa...

Nakon tri uzastopna poraza na domaćem terenu Toronto Raptorsi vratili su se pobjedama, svladavši Brooklyn Netse sa 110:102. Na ulasku u posljednju četvrtinu imali su sedam poena prednosti, a do kraja susreta gosti se nisu uspjeli spustiti ispod minus pet poena.

Pascal Siakam s 30 poena, deset skokova i pet asistencija, Norman Powell dodao je 25 poena.

Netse je predvodio Spencer Dinwiddie s 24 poena i osam asistencija, Garrett Temple dodao je 16 poena.

Luka Dončić ozlijedio se na početku susreta protiv Miami Heata koji je u Dallasu slavio nakon produžetka sa 122:118. Mavericksi su se uspjeli vratiti s 24 poena zaostatka, povesti pa i izboriti dodatnih pet minuta. Poveo je domaćin i u produžetku, ali Bam Adebayo minutu i 15 sekundi prije kraja doveo je Heat u vodstvo koje je sačuvao do kraja.

Najučinkovitiji je kod pobjednika bio Jimmy Butler s 27 poena i sedam asistencija, dok je drugi triple-double u tri utakmice upisao Adebayo koji je dodao 18 poena, 11 skokova i deset asistencija.

Tim Hardaway Jr. s 28 poena i pet skokova te Kristaps Porzingis s 22 poena i 14 skokova predvodili su Dallas.

Detorit Pistonsi slavili su kod Houston Rocketsa sa 115:107 te tako upisali 11. pobjedu sezone. Odličnom drugom četvrtinom (32:20) preuzeli su vodstvo za stalno. Imali su i 16 poena viška, domaćin se u završnici uspio spustiti na minus pet (112:107), ali više od toga nije išlo.

Najbolji je u pobjedničkim redovima bio Luke Kennard s 22 poena i sedam skokova, dok je Derrick Rose dodao 20 poena i 12 asistencija.

James Harden predvodio je Rocketse s 39 poena, šest skokova i sedam asistencija, Chris Clemons dodao je 17 poena.

Osim na samom početku, Denver Nuggetsi nikako se nisu našli u zaostatku protiv Oklahoma City Thundera kojeg su svladali sa 110:102. U završnici treće četvrtine Nuggetsi su napravili seriju 12:2 za 15 poena prednosti. Uspio se Thunder spustiti na pet koševa zaostatka, no Denver se vratio na značajniju prednost.

Nikola Jokić upisao je četvrti triple-double sezone s 28 poena, 14 skokova i 12 asistencija, Will Barton dodao je 18 poena i šest skokova.

Dennis Schroder s 22 poena i pet skokova te Steven Adams s 18 poena i 14 skokova bili su najbolji kod Thundera.