Split nastavio s lošim igrama u gostima, debitirao povratnik Mario Delaš

Branimir Korać • četvrtak, 19.12.2019.

Košarkaši Splita nastavili su s lošim rezultatima u gostima u regionalnoj ligi. I šesto gostovanje završilo je porazom, ovaj put kod Dynamica...

Dynamic je uzvratio Splitu za težak poraz u prvom kolu kada su Splićani na Gripama slavili s čak 93:66. U Beogradu nije bila tolika razlika, ali Dynamic je slavio 86:78 i tako preskočio Split na ljestvici.

Gostovanja u ovoj ligi predstavljaju rak ranu Splićana, nemaju nijednu pobjedu u gostima i to bi ih moglo skupo stajati u borbi za jedno od prva četiri mjesta.

Na ovo gostovanje doputovali su oslabljeni što je olakotna okolnost, nije nastupio James Washington koji je tek stigao, Pavle Marčinković nije otputovao zbog ozljede, veliki hendikep je i dalje neigranje Kalajžića i Dynamic je sve te probleme gostiju iskoristio.

Prvi nastup nakon povratka u Split upisao je Mario Delaš, trebat će mu još vremena da uhvati ritam i vrati se u formu, a ovdje je za 21 minutu upisao četiri poena (2/5 za dva) i dva skoka.

Početak je bio dobar, Split je serijom 11:0 zaključio prvu četvrtinu i dobio ju je 27:17, ali vratili su se domaćini u igru. Ipak u trećoj dionici Split je opet imao lijepu prednost, vodio je 51:42 za je Dynamic napravio seriju čak 18:0 i do kraja susreta potpuno je kontrolirao situaciju.

Gregor Glas ubacio je 18 poena, a Miroslav Pašajlić dodao je 15 poena, pet skokova i 12 asistencija.

Kod Splita Jamel Morris napokon je odigrao pravu utakmicu s 20 poena i šest asistencija dok su po 13 poena dodali Tomislav Gabrić i Darko Bajo (šest skokova).