FMP preokretom u zadnjih pet minuta do pobjede nad Krkom, Marinelli dobar kod poraženih

Matej Kačan • petak, 20.12.2019.

12. kolo ABA lige su u petak u Železniku otvorili domaći FMP i Krka iz Novog Mesta koja je stalno vodila da bi domaćin okrenuo i uzeo 84:81 pobjedu...

FMP ove sezone kotira kao najugodnije iznenađenje ABA lige, a pozitivne riječi se mogu kazati i za Krku kojoj se predviđalo dno tablice, a ona je s četiri pobjede u sredini tablice.

U utakmicu u Železniku kao favorit je ipak ušao domaći FMP koji je na kraju i opravdao status favorita iako mu je za 84:81 pobjedu trebalo mnogo truda i veliki preokret u završnici.

Krka je u susret krenula bolje te je predvođena Coseyem povela s 10:4, ali do kraja prve dionice je susret u egalu i na semaforu svijetli 18:18. Drugu četvrtinu FMP otvara sa 7:2 serijom, a sredinom druge četvrtine Radovanović zabija za 30:29 i to je posljednje vodstvo FMP-a do zadnjih pet minuta.

Nakon tog koša Krka, mahom preko Coseya radi 15:6 i vodi 44:36 na poluvremenu. Treća dionica igra se u maniri koš na koš, a nešto uspješniji u takvom ritmu je domaćin koji je s 24:20 malo smanjio vodstvo gostiju prije posljednje četvrtine.

U četvrtu dionicu Krka kreće s četiri trice u nizu, od koje su dvije djelo večeras sjajnog Coseya. Nakon ubačaja Balažića pet minuta prije kraja je maksimalnih 76:65 za Krku, a onda kreće nevjerojatan preokret FMP-a.

Pot, Reath, Ulubay i Radanov su mahom slobodnim bacanjima pokrenuli 16:0 seriju koju je tek ubačajem za minus tri prekinuo hrvatski razigravač Paolo Marinelli. No Radanov i Ulubay su slobodnim bacanjima dovršili posao te FMP uzima 84:81 pobjedu drži priključak s najboljima na omjeru 8-4.

Stefan Đorđević je ubacio najviše poena kod FMP-a s 18, a ključni u preokretu bili su Pot s 11 poena uz šest skokova i pet asistencija te Ulubay s 10 poena. Glenn Cosey bio je sjajan kod Krke s 23 poena, a pratio ga je Marinelli s 19.