Još jedan skalp u Višnjiku, pala je Budućnost!

Petar Jenjić • nedjelja, 22.12.2019.

Košarkaši Zadra stigli su do treće pobjede sezone u ABA ligi, a danas su u Višnjiku svladali i favoriziranu Budućnost...

Novi skalp u Višnjiku. Nakon što je pala Crvena zvezda, momčad Danijela Jusupa svladala je i Budućnost te tako upisala treću pobjedu sezone.

Zadar je slavio rezultatom 82:75 i nanio protivniku treći poraz sezone. Većina utakmice bila je izjednačena, a prelomio ga je Bryon Allen koji je izluđivao protivničku obranu.

Prva četvrtina bila je prilično izjednačena, a nešto češće u vodstvu bila je gostujuća momčad koja je prvih deset minuta zaključila s dva poena viška.

Gosti su drugu dionicu otvorili s 9:4 te su u 15. minuti stigli do devet poena viška nakon ubačaja Ilića (34:25), a vrlo brzo nakon toga i do dvoznamenkaste prednosti (38:27). Solidnu završnicu odigrala je prinova Ahmed koji je postavio konačan rezultat prvog poluvremena, smanjivši zaostatak na sedam razlike (45:38).

Zadar se s nekoliko trica na početku nastavka vratio u egal koji je ostao sve do kraja. Četvrtinu je zaključio s 20:14 i s minimalnim zaostatkom ušao u posljednju četvrtinu (59:58).

Bryon Allen dosta je toga promašio kroz prvo poluvrijeme, a u zadnjoj dionici povezao je šest poena za šest poena viška Zadra (73:68). Allen je nastavio puniti koš protivnika, a Ive Ivanov donio je svojoj momčadi osam poena viška (80:72), nešto više od dvije minute prije kraja.

Zadar je do kraja sačuvao vodstvo, a do pobjede ga je predvodio Allen s 22 poena, dok je Bashir Ahmed dodao 17 poena, a Ive Ivanov 14 poena i osam skokova.

Ilić je bio najbolji kod Budućnosti s 14 poena i pet skokova.