Uspinjača na krilima sjajnog Mataje obranila titulu pobjednika Kupa

Mihaela Bradovski • subota, 21.12.2019.

U Karlovcu je odigrana završnica Kupa Hrvatske u futsalu, a Uspinjača je obranila titulu pobjednika svladavši u finalu Olmissum s čak 5:1...

Iako u prvenstvo nije najbolje krenula, promijenila je već i trenera, a upravo od dolaska na klupu Koraba Morine, Uspinjača je krenula prema gore. U prvenstvu je počela skupljati bodove, a sada je osvojila i Kup te ponovila ono što je napravila prošle sezone.

Završni turnir odigran je u Karlovcu gdje je Uspinjača u finalu svladala vrlo dobri Olmissum koji ipak nije bio na očekivanoj razini u ovom finalu.

Briljirao je David Mataja koji je već u trećoj minuti doveo Uspinjaču u vodstvo, ali na odmor se ipak otišlo s poravnatih 1:1 zahvaljujući golu Kusture u 13. minuti.

Drugo poluvrijeme bilo je u potpunosti u znaku Uspinjače. Mataja je u manje od minute zabio dva gola i upotpunio svoj hat-trick, a Uspinjaču odveo na 3:1, a kada je Postružin u 32. minuti povisio na 4:1, bilo je jasno tko će podići pehar. Na kraju je još i Gudasić pogodio u prazan gol za konačnih 5:1.

Uspinjača tako dolazi do novog trofeja i nastavlja sa sjajnim igrama od dolaska Morine na klupu.