Kranjčaru ovacije, njegov Camel bez finala, Tennis pobjednik turnira Četiri kafića

Branimir Korać • četvrtak, 26.12.2019.

Na Gripama je održan tradicionalni memorijalni turnir Četiri kafića, a prvi put osvojio ga je Tennis koji je u finalu bio bolji od Kaurija s 2:1...

Trijumfom Tennisa okončano je 18. izdanje turnira Četiri kafića. Pomalo neočekivano slavlje Tennisa koji nije imao na papiru najjaču momčad, ali je pokazao da se njegovi igrači najbolje snalaze na parketu.

Posebne ovacije zaradio je Niko Kranjčar koji je igrao u dresu Camela, a on je u polufinalu ispao upravo od Tennisa nakon penala.

Camel je dva puta vodio u polufinalu golovima Hrvoja Vukovića i Kranjčara, ali Ivan Ćurjurić dva puta je vratio Tennis u igru. U drugom dijelu Ivan Lendrić donio je vodstvo Tennisu, no Tonći Kukoč je u završnici poravnao na 3:3.

U raspucavanju jedini koji nije bio precizan je Mate Bilić koji je zatresao gredu i Tennis je prošao u finale.

U drugom polufinalu Kauri je u golijadi svladao sa 6:5 Vanillu. Na poluvremenu je Kauri vodio 2:1 golovima Božića i Filipa Bradarića, a Livaja je smanjio.

U nastavku susreta Kauri se odmah odvojio na 4:1 golovima Ante Ercega i Caktaša, smanjio je Petrović, a na 5:2 povisio je Bačelić-Grgić.

Vanilla se nije predavala i smanjila je golovima Livaje i Kovačevića. Smanjenje na 5:4 unijelo je zanimljivost, nakratko je Pašalić povisio na 6:4, ali Livaja je smanjio minutu prije kraja na 6:5.

U toj zadnjoj minuti rezultat se više nije mijenjao i u finalu su zaigrali Tennis i Kauri.

Kauri je bolje otvorio i poveo je golom Pašalića, ali Marko Tešija i Ćurjurić zabili su za preokret i pobjedu Tennisa.

Najboljim vratarom proglašen je Davor Matijaš iz pobjedničke momčadi, s tri gola prvi strijelac je Ćurjurić, a najbolji igrač Filip Bradarić iz Kaurija.

Za Tennis su igrali Balić, Matijaš, Musa, Ćurjurić, Lendrić, Bubalo, Ćurić, Čirjak, Flavio Beck, Tešija, Skorup, Jakić, Ćepo, Bručić.

Kauri: Ježina, Pokrivač, F. Bradarić, Caktaš, Pašalić, A. Erceg, Bačelić-Grgić, Peričić, Bosančić, Božić, Jelić, Ćosić

Vanilla: Čizmić, Perišić, Teklić, Franić, Vukušić, Tomasov, Livaja, Asanović, Božinović, Primorac, Kovačević

Camel: Pletikosa, Odža, Ipša, Vejić, Kukoč, T. Erceg, Kranjčar, Vuković, Pralija, Đolonga, Mornar, Džoni, Bilić