Novak izborio raspucavanje golom 18 sekundi prije kraja, CB Dobermann ipak osvojio Kutiju

Branimir Korać • subota, 28.12.2019.

Veliko finale Kutije šibica okončano je pobjedom CB Dobermann u finalu protiv Biberon Maraske. Odluka je pala u raspucavanju gdje je Luketin obranio udarac Jelavića nakon čega je Horvat zabio za pobjedu...

Ljubitelji malog nogometa došli su na svoje, finale Kutije šibica donijelo je dobru utakmicu, s dosta prilika, na kraju i drame te odluku u raspucavanju. Dvije momčadi koje su i prije početka turnira okarakterizirane kao glavni kandidati za titulu sastale su se u finalu, a na kraju je sreća bila na strani CB Dobermann.

Dobermann je odnio pobjedu iako je primio gol 18 sekundi prije kraja susreta i tako je ostao bez pobjede u 40 minuta. Nije psihološki pao, njegovi pucači bili su vrlo precizni i Franko Bilić i Marin Stojkić nisu ništa obranili.

Na drugoj strani Žarko Luketin bio je jednom uspješan, sjajno je pročitao pokušaj Tonija Jelavića u četvrtoj seriji i to je u biti bilo dovoljno za osvajanje Kutije.

Inače igralo se ipak nešto otvorenije i riskantnije nego što su neki očekivali. Neke procjene išle su u smjeru da će se voditi teška šahovska bitka i da će prilike biti prava rijetkost. Međutim imali su i jedni i drugi pokušaja i mogli su do pogodaka.

U prvom poluvremenu Biberon je nekoliko puta opasno testirao sjajno Luketina, a na drugoj strani fantastičnu priliku propustio je Marijo Aladžić kada nije realizirao kazneni udarac.

U drugom dijelu došli su i pogoci. U 28. minuti Mislav Banek pucao je iskosa, a pogodak je potvrdio Kristjan Čujec koji je podmetnuo nogu praktički na gol liniji i lopta je završila u Bilićevoj mreži.

U završnici je Biberon preuzeo potpuni rizik, izvadio je vratara i to mu se isplatilo 18 sekundi prije kraja. Obrana Dobermanna popustila je na desnoj strani, nekoliko brzih dodavanja i povratna lopta pred gol gdje natrčava Tihomir Novak i zakucava je u mrežu za 1:1.

Odluka je pala u raspucavanju gdje su u prve tri serije svi bili precizni, a onda je u četvrtoj Jelavić pucao poluvisoko u kut, idealno za Luketina koji je pogodio stranu i lijepo obranio. Nakon toga na gol Biberona stao je umjesto Bilića Stojkić, ali Matej Horvat ga je prevario i pogodio za pobjedu.

Za Dobermann su igrali Luketin, Malogorski, Mordej, Marko Perić, Banek, Čujec, El-Saleh, Vukelić, Rumbak, Aladžić, Leskovar, Horvat, Sekulić.

Biberon Maraska: Bilić, Stojkić, Marin Suton, Perković, Martinac, Jelavić, Novak, Sesar, Šamija, Josip Suton, Luka Perić, Hrkač.