Bucksi ponovno slavili, Celticsi izvukli pobjedu, Hornetsi nakon produžetka bolji od Mavericksa

Petar Jenjić • nedjelja, 05.01.2020.

Noćas je odigrano još osam utakmica na NBA parketima, a jedna od njih otišla je u produžetke. Bila je to utakmica između Dallasa i Charlotte, a kao pobjednici izašli su Hornetsi...

Toronto Raptorsi slavili su na gostovanju kod Brooklyn Netsa sa 121:102. Nakon što su prve tri četvrtine bile prilično izjednačene, aktualni prvaci susret su prelomili u posljednjoj koju su dobili sa 38:22.

Fred VanVleet s 29 poena i 11 asistencija predvodio je Raptorse, Kyle Lowry susret je zaključio s 26 poena i pet asistencija.

Najbolji je kod Netsa bio Spencer Dinwiddie s 23 poena i sedam asistencija.

Washington Wizardsi nanijeli su poraz Denver Nuggetsima koje su na domaćem terenu svladali sa 128:114. Nuggetsi su vodili 101:99 devet i pol minuta prije kraja, nakon čega je uslijedila serija Wizardsa od 11:0, a zatim i 19:2 kojom su prelomili dvoboj u svoju korist.

Ish Smith predvodio je Wizardse s učinkom karijere od 32 poena, čemu je dodao osam asistencija. Troy Brown Jr. dodao je 25 poena i 14 skokova.

Najbolji je kod poražene momčadi bio Jamal Murray s 39 poena.

Boston Celticsi izvukli su pobjedu na gostovanju kod Chicago Bullsa koje su svladali sa 111:104. Na početku posljednje četvrtine vodili su sa 16 razlike, no dopustili su domaćinu da smanji na minus tri (95:92). Ostalo je tako još neko vrijeme, sve dok Jayson Tatum nije zabio za 108:101 minutu prije kraja.

Tatum je predvodio Celticse do pobjede s 28 poena i sedam skokova, dok je Gordon Hayward dodao 24 poena i pet skokova.

Najbolji je u redovima Bullsa bio Zach LaVine s 35 poena.

Charlotte Hornetsi slavili su na gostovanju kod Dallas Mavericksa nakon produžetka, u jednoj neizvjesnoj utakmici. U završnici regularnog dijela ubacili su zadnjih šest poena kako bi izborili dodatne minute, a posljednje je za 103:103 ubacio Terry Rozier 19 sekundi prije kraja. Isti je igrač zabio tricu za 117:114 nakon čega su gosti do kraja ostali u vodstvu.

Terry Rozier s 29 poena, šest skokova i osam asistencija predvodio je Hornetse, dok je Devonte Graham dodao 27 poena i 13 asistencija.

Luka Dončić predvodio je Dallas s desetim triple-doubleom sezone od 39 poena, 12 skokova i deset asistencija, no u završnici regularnog dijela promašio je dva potencijalno pobjdnička šuta.

Petu uzastopnu pobjedu upisali su Milwaukee Bucksi koji su noćas na domaćem parketu bili bolji od San Antonio Spursa sa 127:118. Domaćin je vodstvo preuzeo sredinom druge četvrtine i do kraja se više nije našao u zaostatku. Imao je i 19 poena viška u posljednjoj dionici, no Spursi su ublažili poraz.

Giannis Antetokounmpo s 32 poena i osam skokova predvodio je Buckse, dok je Eric Bledsoe dodao 21 poen i šest asistencija.

DeMar DeRozan s 26 poena i pet asistencija bio je najbolji kod Spursa.

NBA:
Brooklyn Nets - Toronto Raptors 102:121
Atlanta Hawks - Indiana Pacers 116:111 (Young 41p, 8as / Sabonis 25p, 11sk)
Washington Wizards - Denver Nuggets 128:114
Chicago Bulls - Boston Celtics 104:111
Dallas Mavericks - Charlotte Hornets 120:123
Milwaukee Bucks - San Antonio Spurs 127:118
Golden State Warriors - Detroit Pistons 104:111 (Burks 27p, 7sk / Rose 22p)
Sacramento Kings - New Orleans Pelicans 115:117 (Barnes 30p / Ball 24p, 6sk, 10as)