Hrvatska proigrala u završnici, svladala Katar i osvojila Croatia kup

Branimir Korać, Mihaela Bradovski • nedjelja, 05.01.2020.

Hrvatska rukometna reprezentacija u trećem kolu Croatia kupa igrala je protiv Katara. Bila je to ujedno i posljednja provjera uoči Europskog prvenstva, ali i odluka o osvajaču ovog pripremnog turnira. Hrvatska je slavila 33:28 zahvaljujući boljoj igri u završnici...

HRVATSKA - KATAR 33:28 (15:17)

Suci: Cindrić/Gonzurek

Hrvatska: Marin Šego (5 obrana), Matej Ašanin (6 obrana), Marino Marić 3, Domagoj Duvnjak, Matej Hrstić 2, Luka Stepančić 5, Zlatko Horvat 3, Josip Šarac, Igor Karačić, Josip Vekić, Željko Musa 1, Marko Mamić 1, Luka Cindrić 8(5), Vlado Matanović 3, David Mandić 2, Valentino Ravnić 1, Ivan Martinović 1, Marin Šipić 3

Katar: Danijel Šarić, Mohamed Abidi (6 obrana), Rasheed Olukulne Yusuff (7 obrana), Hassan Awad Mabrouk, Ahmad Mohammed Madadi 3, Rafael Dacosta Capote 3, Frankis Carol Marzo 8, Abdelrahman Tarek Abdalla 2, Mahmoud Ahmed Hassaballa 1, Marwane Ali Sassi 1, Allaedine Nabel Berrached 1, Yassine Binhammadi Sami 1, Youssef Ben Ali 7, Anis Benabdulrazaq Zouaoui 1, Hani Marwan Kakhi, Ameen Mowafak Zakkar

Isključenja: Hrvatska 4 minute (Mandić, Marić), Katar 6 minuta (Capote, Abdalla, Ben Ali)

Sedmerci: Hrvatska 5/6 (Cindrić 5/5, Karačić 0/1), Katar 0/3 (Madadi 0/1, Zouaoui 0/1, Berrached 0/1)

Kretanje rezultata: 1:0 Mandić, 1:1 Capote, 2:1 Mandić, 2:2 Marzo, 3:2 Cindrić (7m), 3:3 Sami, 4:3 Horvat, 5:3 Musa, 5:4 Capote, 5:5 Madadi, 6:5 Stepančić, 6:6 Hassaballa, 6:7 Ben Ali, 7:7 Šipić, 8:7 Mamić, 9:7 Stepančić, 9:8 Marzo, 9:9 Marzo, 10:9 Horvat, 10:10 Marzo, 11:10 Martinović, 11:11 Marzo, 12:11 Hrstić, 12:12 Zouaoui, 13:12 Hrstić, 13:13 Abdalla, 13:14 Ben Ali, 14:14 Cindrić (7m), 14:15 Abdalla, 15:15 Ravnić, 15:16 Ben Ali, 15:17 Ben Ali

Drugo poluvrijeme: 15:18 Capote, 16:18 Cindrić, 17:18 Cindrić, 17:19 Marzo, 18:19 Stepančić, 18:20 Ben Ali, 19:20 Cindrić (7m), 20:20 Horvat, 20:21 Madadi, 20:22 Marzo, 21:22 Cindrić (7m), 21:23 Madadi, 22:23 Cindrić, 22:24 Sassi, 23:24 Stepančić, 24:24 Matanović, 25:24 Šipić, 26:24 Marić, 26:25 Ben Ali, 27:25 Marić, 28:25 Matanović, 28:26 Marzo, 29:26 Šipić, 30:26 Marić, 31:26 Stepančić, 31:27 Ben Ali, 32:27 Cindrić (7m), 33:27 Matanović, 33:28 Berrached

Hrvatska rukometna reprezentacija s pobjedničkim okusom odlazi na Europsko prvenstvo. Odigrala je nešto bolje nego protiv Bosne i Hercegovine dan ranije, još uvijek to nije neka posebno kvalitetna predstava, ali zadnjih desetak minuta ipak pokazuju da Hrvatska može odigrati kvalitetno, a sada preostaje da to produži na više minuta na Euru.

Iako nije ugodno kada se uoči velikog natjecanja ne igra dobro i kada se pronalaze brojne lošije strane, puno je važnije kako će to izgledati na Prvenstvu. Svi se jako dobro sjećamo onog katastrofalnog poraza Hrvatske na kraju priprema za Europsko prvenstvo u Poljskoj kada je Slovenija u Kopru slavila 32:17 pa je priča na Euru bila drugačija.

No posla ima još puno, Lino Červar mora raditi i na obrani i na napadu, ali u ovih nekoliko dana može se napredovati i podići kvalitetu igre. Dobra je stvar što je skupina konkurentna, ali ne i nemoguće zahtjevna i kroz prvu fazu natjecanja Hrvatska će dodatno rasti.

Protiv Katarana Hrvatska je u prvom poluvremenu imala dosta problema, Marzo s vanjskih pozicija, Ben Ali s crte i Katar je na odmor odnio vodstvo 17:15.

Dugo je Hrvatska i u drugom dijelu tražila pravi ritam i tek u drugoj polovici drugog poluvremena okrenula je priču u svoju korist, prelomila susret i otišla do pobjede.

Sve se poklopilo s nešto boljom igrom u obrani, Ašanin je dodao nešto obrana i uz nekoliko lakih golova Hrvatska je upisala pobjedu.

Imala je i dan ranije protiv BiH prednost od četiri pogotka, tada je to prosula, ali ovdje je ipak zadržala vodstvo i slavila s 33:28.

33:28 Kraj. Hrvatska je upisala pobjedu i osvojila Croatia kup

Niti iz trećeg pokušaja Katar ne zabija sedmerac, kao Hrvatska protiv BiH

Ovo je već bolje i poželjnije, 30:26 Marić iz kontre

Rastrčala se Hrvatska, napokon, Matanović plus tri

Konačno Hrvatska i vodi, Šipić iz teške pozicije, 25:24

24:24 Evo napokon poravnanja, Matanović

Ašanin skida zicer, no kada se nešto i obrani, u napadu se ne završi dobro. 11. obrana katarskih vratara

Cindrić i dalje zabija sedmerce 21:22, ali što vrijedi kada se Hrvatska ne može obraniti

20:22 Marzo sedmi put

Deset obrana katarskih vratara, a Danijel Šarić nije niti ulazio u igru

Još jedan promašeni sedmerac Katarana, dobro je, mogli su opet otići na dva razlike

Madadi ne zabija sedmerac, gađa gredu, a Horvat poravnava na 20:20

Isključen je i Mandić

Cindrić s igračem više zabija sedmerac, opet gol razlike

17:19 Marzo, opet, šesti put

Prilika za poravnanje, ali Cindrić je ovaj put brzoplet i Abidi dolazi do prve obrane

Smanjila je Hrvatska na minus jedan, Cindrić sve sam

16:18 Cindrić i dvije minute Capote

15:18, Katar je prvi put na tri razlike.

Počelo je drugo poluvrijeme.

Hrvatska ne briljira, negdje je na razini onog što je igrala protiv BiH, a to nije dobro.

15:17 Čisti zicer promašuje Šipić, Ben Ali s crte zabija za 17:15 i vodstvo plus dva na poluvremenu

Imao je Katar napad za plus dva, srećom loše ga je odradio pa Ravnić kažnjava i poravnava

14:14 Cindrić iz sedmerca, jedini hrvatski igrač u ova dva dana koji nije promašio sa sedam metara.

13:14 Ušla je Hrvatska ue neku krizu i u zadnjih par minuta izgleda loše

Jučer Panić, danas Marzo, peti gol u 22. minuti, 11:11

Yussuff skida i sedmerac Karačiću pa Marzo zabija za poravnanje, ali Martinović vraća prednost, 11:10

Yussuff skida čistu kontru Stepančiću

10:9 Horvat lijepo s krila.

I opet Marzo, nepotrebno izgubljena lopta u napadu, ne prva, Marzo iz polukontre zabija

Tri uzastopna gola Hrvatske, Stepančić za 9:7, a Marzo prekida seriju smanjivši na 9:8.

8:7 Mamić, jako lijep lob

7:7 Šipić rutinski s crte

Ipak Katar vodi, brzi napad nakon lošeg hrvatskog napada i realizacija Bena Alija.

Imao je Katar napad za vodstvo, ali Hassaballa se spetljao. Upravo on je nešto ranije poravnao na 6:6.

Dugačak napad Katarana nakon gola Stepančića za 6:5

5:5 Madadi, Katar je opet u egalu. Sijevnula je kontra, gol je došao s krila.

Klasika, Capote kad se digne, teško ga je zaustaviti. 5:4

Horvat vraća Hrvatsku u vodstvo 4:3, a odmah Musa dodaje i peti.

Hrvatska loše brani guranje na crtu, 3:3 Sami

Protiv BiH Hrvatska je promašila sve sedmerce, ovdje je Cindrić odmah prvi zabio. 3:2.

2:2 Marzo. Katar zasad precizniji s devet nego sa šest metara. Sve s crte su promašili, izvana zabili.

Šego još jednom lijepo brani, a Mandić zabija svoj drugi gol. 2:1.

Stepančić preko gola pa na drugoh strani Capote visok skok i gol za 1:1.

Ispadanje Katarana u obrani i gol Mandića s krila. Šego odmah brani zicer na drugoj strani.

Počeo je susret u Poreču.

Nakon remija protiv Bosne i Hercegovine u subotu, Hrvatska igra protiv Katara u posljednjem susretu Croatia kupa. Ovo je ujedno i generalna proba uoči Europskog prvenstva, ali i prilika za pokazati kako Hrvatska može produžiti dobre minute.