Porazi Blazersa i Cavaliersa: Hezonja ponovno dvoznamenkast, Žižić izvrsno iskoristio svoje minute

Petar Jenjić • ponedjeljak, 06.01.2020.

Mario Hezonja i Ante Žižić poraženi su noćas protiv Miami Heata odnosno Minnesota Timberwolvesa, ali obojica su odigrala vrlo dobro, posebno Ante Žižić koji je ostvario double-double...

Miami Heat nastavlja sa sjajnim rezultatima na domaćem terenu, a noćas je u 18. utakmici stigao do 17. pobjede. Svladao je Portland Trail Blazerse sa 122:111, u utakmici u kojoj je vodio od samog početka i nikako nije ispustio vodstvo. Imao je i 24 poena viška tijekom treće četvrtine, da bi u posljednjoj gosti tek malo ublažili poraz.

Najbolji je u pobjedničkim redovima bio Goran Dragić s 29 poena i 13 asistencija, dok je Bam Adebayo dodao 20 poena, osam skokova i šest asistencija.

Damian Lillard predvodio je Blazerse s 34 poena i 12 asistencija. Mario Hezonja dobio je 19 i pol minuta te dodao deset poena (3/4 za dva, 1/2 za tricu, slobodna bacanja 1/1), jedan skok, jednu asistenciju te po dvije ukradene lopte i blokade.

Minnesota Timberwolvesi imali su vodstvo 90:65 u završnim minutama treće četvrtine, no Cleveland Cavaliersi uspjeli su se vratiti i čak doći do vodstva 97:96. Međutim, Wolvesi su nakon toga napravili svoju seriju od 14:0, prelomili susret u svoju korist i u konačnici slavili sa 118:103.

Do pobjede ih je predvodio Gorgui Deng s 22 poena, 13 skokova i šest asistencija, dok je Shabazz Napier dodao 21 poen i sedam asistencija.

Najbolji je kod Clevelanda bio Dante Exum s 28 poena. Jako dobro svoju je minutažu iskoristio Ante Žižić koji je dodao 15 poena (6/7 za dva, slobodna bacanja 3/4), 12 skokova i dvije asistencije za 24 i pol minute na terenu.