Martić zaustavljena u osmini finala, Cornet napravila preokret

Petar Jenjić • srijeda, 08.01.2020.

Alize Cornet nakon preokreta, u tri seta, svladala je Petru Martić u osmini finala WTA turnira u Aucklandu...

Na drugoj prepreci u Aucklandu stala je druga nositeljica Petra Martić od koje je bolja bila Francuskinja Alize Cornet, 57. igračica svijeta.

Cornet je do pobjede stigla sa 3:6, 6:4, 6:4 nakon dva sata i 19 minuta igre. Bio im je to drugi međusobni dvoboj i druga njena pobjeda.

Prvi je set hrvatska tenisačica odigrala vrlo dobro i nije dopustila nijednu priliku protivnici za obrat. Kod rezultata 3:3 napravila je dva breaka te tako zaključila set u svoju korist.

Jedan break napravila je Cornet u drugom setu, nakon čega je spasila jednu break šansu. Na startu trećeg seta povela je s 2:0, kasnije spasila još jednu break priliku Martić te mirno privela meč prema kraju.