Torino s desetoricom u četvrtfinale Kupa, odlučili jedanaesterci

Matej Kačan • petak, 10.01.2020.

Nogometaši Torina prošli su u četvrtfinale Coppa Italije. Torino je poslije izvođenja jedanaesteraca bio bolji od Genoe nakon što su regularni dio i produžetak završili 1:1...

Nogometaši Torina prvi su četvrtfinalisti Coppa Italije. Torinski je klub u osmini finala kod kuće 120 minuta završio s desetoricom, a onda svladao Genou boljim izvođenjem jedanaesteraca.

U prvom poluvremenu dominirali su gosti, a prva veća dva uzbuđenja su rezultirala zgodicima. Genou u vodstvo dovodi Andrea Favilli koji je lijepu loptu pospremio u domaću mrežu, dok je konačnih 1:1 postavio Lorenzo De Silvestri na asistenciju Alejandra Berenguera.

Od izjednačenja do posljednje trećine regularnog dijela inicijativu preuzima Genoa za koju prijete Ardila i strijelac Favilli koji je promašio dvije dobre prilike u 66. i 70. minuti. Zadnjih 20 minuta regularne utakmice pripada Torinu koji dva puta dobro prijeti, ali Andrei Radu sve brani te susret ide u produžetak.

Torino - Genoa Rezultati uživo

U dodanom dijelu heroj Genoe opet je Radu koji skida dvije šanse domaćina, a u 105. minuti Torino ostaje s desetoricom nakon što je drugi žuti karton zaradio Soualiho Meite. Nije sudac pomazio ni goste kojima je zbog zaleđa poništen pogodak Gabriela Romera u 112. minuti. Ostalo je zato 1:1 i otišlo se u raspucavanje s bijele točke.

U prve tri serije svi su bili nepogrešivi, a torinski heroj na kraju je ispao Salvatore Sirigu koji u četvrtoj seriji brani udarac Ivanu Radovanoviću. Točku na i stavio je asistent za prvi pogodak Torina Berenguer koji je zabio i s 5:3 poslao svoju momčad u četvrtfinale.